UWAGA!

Będą dyskutować o książkach

W Bibliotece Elbląskiej rozpoczyna swoją działalność Dyskusyjny Klub Książki. Może do niego wstąpić każdy użytkownik biblioteki, niezależnie od wieku, zainteresowań oraz tego, jak wiele i jak szybko czyta. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 maja o godz. 20 podczas Nocy w Bibliotece.

Biblioteka Elbląska bierze udział w projekcie „Dyskusyjne Kluby Książki”, będącym częścią programu edukacyjnego „Tu Czytamy” realizowanego przez Instytut Książki. Spotkania w DKK mają charakter otwarty. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy miłośnicy literatury, którzy o książkach chcą i lubią rozmawiać. Klubowiczem może zostać każdy użytkownik biblioteki, niezależnie od wieku, zainteresowań oraz tego, jak wiele i jak szybko czyta. Projekt oparty jest bowiem na założeniu, że czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze można zawsze, nie tylko będąc jej znawcą czy krytykiem.
     Spotkania Klubu odbywają się raz w miesiącu. Każdy z uczestników otrzymuje od organizatorów tę samą książkę, która będzie przedmiotem dyskusji.
     Celem Dyskusyjnych Klubów Książki jest wykreowanie mody na czytanie poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz aktywnego udziału w życiu literackim poprzez uczestnictwo w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, możliwość twórczego wykorzystania wiedzy płynącej z książek i literatury.
     DKK to projekt adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, oraz że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem Klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do aktywnego promowania mody na czytanie.
     Kluby działają przy bibliotekach stopnia wojewódzkiego, miejskiego, powiatowego i gminnego. W ramach działalności Klubów odbywają się spotkania autorskie z pisarzami, których książki są czytane, z krytykami literackimi itd.
     Zgłoszenia chętnych do udziału w Dyskusyjnym Klubie Książki przyjmuje Biblioteka Literacka ul. Zamkowa 1, tel. 055 611 00 50 wew. 127, lub mailem literacka@bibliotekaelblaska.pl.
     Do DKK będzie można zapisać się także na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 19 maja o godzinie 20 podczas Nocy w Bibliotece. Liczba miejsc jest ograniczona.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama