UWAGA!

Będą uczyć się improwizacji

Elbląg, Będą uczyć się improwizacji

Współpraca w grupie, radzenie sobie z emocjami, koncentracja na zadaniach poprzez działania artystyczne, twórcze. Takie cele przyświecają organizatorom Warsztatów Artystycznych Improwizacje, skierowanych do dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy.

Podczas warsztatów zaproponujemy działania prowadzone przez artystów - plastyka, reżysera teatralnego oraz arteterapeutkę specjalizującą się w terapii przez ruch. - mówi Teresa Miłoszewska z CSE „Światowid”, organizatorka warsztatów. - Zorganizujemy zajęcia ruchowe, które budują komunikację pozawerbalną, głębszy kontakt dziecka ze sobą i możliwość wspólnej zabawy poprzez ruch, taniec i wspólną improwizację.
       Dzieci będą mogły nauczyć się współpracy w grupie, otwartości, szacunku do drugiej osoby, wyznaczania swoich granic jak również radzić sobie z emocjami, nauczyć się koncentracji na zadaniu i najważniejsze bawić się w naturalnie twórczy sposób. Wykorzystane zostaną działania plastyczne, taniec i elementy improwizacji teatralnej.
       Uczestnicy warsztatów m.in. samodzielnie wykonają zabawki sensoryczne, które działają na zmysły - nie tylko na wzrok, ale także na słuch i dotyk - dodaje Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktorka plastyki. - Zastosowanie ruchomych rekwizytów, zabawek sensorycznych wpływa na umiejętność różnicowania i poznawania świata, rozwija umiejętności manualne i wyobraźnię, pozwala zrozumieć pojęcia kształtu, powierzchni, właściwości faktur i materiałów - ich elastyczności, miękkości, sprężystości, pozwala na eksperymentowanie z formami trójwymiarowymi, dostarczając bodźców dla zmysłu dotyku.
       Warsztaty będą miały na celu odtwarzanie i rozpoznawanie potencjału twórczego, korygowanie zaburzeń koordynacji ruchowej i dysfunkcji integracji sensorycznej, rozwój motoryki małej, poprzez świadome wykorzystywanie technik twórczych oraz umiejętności, tworzenie autorskich wypowiedzi dzieci.
      
       Zajęcia, które organizowane są przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w ramach zadania pn. „Przenikanie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, rozpoczną się 27 sierpnia 2018 r. w Marwicy o godz.11.00 i realizowane będą przez trzy dni.
      
Paula Załuska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama