UWAGA!

Biblioteka przed remontem

 Elbląg, Biblioteka przed remontem
fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

Filia Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej przejdzie gruntowny remont. Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie modernizacji i szuka wykonawców.

Filia Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej obecnie jest zamknięta. Od kilku miesięcy bibliotekarze przygotowywali się do remontu siedziby. Książki zostały spakowane i policzone. Ratusz ogłosił przetarg na remont budynku.

Zakres zamówienia obejmuje rozbiórkę i budowę ścianek działowych, częściową wymianę okien i stolarki drzwiowej, czyszczenie i wyeksponowanie cegły, montaż siłowników, naprawę tynków, budowę podestu, przebudowę sanitariatów oraz aneksu kuchennego. Wykonawca zbuduje też odpowiednie instalacje techniczne, monitoring, sieć LAN oraz wykona oświetlenie budynku.

Remont ma zakończyć się do 27 listopada. Na wykonane prace wykonawca udzieli 36 miesięcznej gwarancji. Najbardziej korzystna oferta zostanie wybrana na podstawie ceny(60 proc.) i okresu gwarancji (40 proc.). Otwarcie ofert zaplanowano na 27 lipca. Wtedy też dowiemy się ile na inwestycję chce wydać ratusz, a na ile wycenili ją potencjalni wykonawcy.

 

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama