UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bluesowanie Ślązaków w Mjazzdze

2017-01-10
Aktualizowany 2017-01-13 12:43
 
Elbląg, Bluesowanie Ślązaków w Mjazzdze

W sobotę, 14 stycznia w elbląskiej Mjazzdze na wyjątkowe wspólne bluesowanie zaprasza wielce zasłużony dla tego gatunku w polskiej muzyce zespół Śląska Grupa Bluesowa z zaproszonymi gośćmi. Początek roku grupa tradycyjnie spędza na koncertach z fanami na północy kraju.

Dwa lata mijają od śmierci charyzmatycznego Józefa "Kyksa" Skrzeka. ŚGB bez Kyksa, ale z zapraszanymi gośćmi kontynuuje swoją wieloletnią przygodę z bluesem.Tradycyjnie już początek roku spędzają w północnej części kraju, by spotkać się ze swoimi fanami i przybliżać muzyczne fascynacje tej legendarnej już w Polsce formacji. Podczas tegorocznych koncertów Śląską Grupę Bluesową na scenie wspierają Agnieszka Łapka (śpiew) i Krzysztof Głuch (instrumenty klawiszowe). W trakcie koncertu będzie można nabyć CD/DVD: Jan "Kyks"Skrzek In Memoriam zawierające kultowe utwory nieodżałowanego Janka "Kyksa" Skrzeka nagrane przez czołowych muzyków bluesowych. Płyta jest pozycją obowiązkową dla fanów zespołu.
       Skrzek, Winder, Giercuszkiewicz i Kawalec grali ze sobą od 1972 roku pod nazwą Apogeum a później Bezdomne Psy. Po śmierci basisty Jerzego "Kawy" Kawalca w 2003 roku jego miejsce zajął Mirosław Rzepa a zespół zmienił nazwę. Muzycy występujący w grupie współpracowali m.in. z grupami muzycznymi: SBB, Krzak, Dżem, Cree, Bezdomne Psy, Kwadrat, Apogeum, czy też wykonawcami: Józefem Skrzekiem, Tadeuszem Nalepą, Ireneuszem Dudkiem, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem, Martyną Jakubowicz, Elżbietą Mielczarek i wielu innymi.
       Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa.
      
       Leszek Winder (gitara)
       Gitarzysta, kompozytor, lider legendarnej super grupy Krzak. Koncertował oraz nagrywał z wieloma muzykami tworzącymi od lat czołówkę Polskiej sceny muzycznej. Nagrał szereg autorskich płyt. Od lat uznawany za czołowego gitarzystę w kategorii blues oraz rock.
       Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja)
       Charyzmatyczny perkusista zespołu Dżem oraz Apogeum, Kwadrat, Krzak, SBB, Free Surprises, Cree, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa, Jan i Józef Skrzek, Loco Richter, Elżbieta Mielczarek i wielu innych. Współtworzył i nagrał wszystkie znane utwory grupy Dżem z Ryszardem Riedlem.
       Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary)
       Gitarzysta, multiinstrumentalista. Od lat ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego. Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi z grupami SBB, Krzak , Dżem, Bezdomne Psy, Błędowski-Winder Band oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem.
      
       Koncert zespołu odbędzie się w Mjazzdze w sobotę, 14 stycznia o godz. 20:15.
       Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu
      
       Następne koncerty:

       21.01 - Pogodno (alternatywa)
       23.01 - Marcin Wądołowski Trio (jazz)
       04.02 - Damian Syjonfam (reggae)
       11.02 - Sorry Boys (alternatywa)
       15.02 - Voo Voo (folk rock)
      
      
Patronat medialny nad cyklem koncertów w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Klub Muzyczny Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama