UWAGA!

Boso – spotkanie z Bogumiłą Salmonowicz

 Elbląg, Boso – spotkanie z Bogumiłą Salmonowicz
Fot. nadesłana

W środę, 30 czerwca o godz. 18 zapraszamy na dziedziniec Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z poetką Bogumiłą Salmonowicz, poświęcone jej najnowszemu tomowi wierszy pt. „Między nami czerwienieją chwile”. Można przyjść boso albo w klapkach. Można w dowolnym obuwiu – najważniejsze, żeby z uśmiechem. Wstęp wolny.

Czytam wiersze Bogny Salmonowicz „plecami”, jak kazał Eliot, i czuję przebiegające dreszcze. Współodczuwam drzazgi, ból, cierpienie, czasem widzę błysk nadziei i uśmiech. Celne słowa, ostre obrazy. Nie wiem, jak żyć, Bogno, nie wiem, ale Twoje słowa powodują, że i między nami „czerwienieją chwile”, i dają moc./Marta Fox

Bogumiła Salmonowicz – poetka, pedagog, terapeutka, wykładowczyni. Jest nagradzaną autorką tomów poetyckich: „BoSa” (2014), „Abrazje” (2016), „Femoglobina” (2017). Jak sama mówi: „Piszę, bo jestem; bo w moim życiu są ludzie i ich niepowtarzalne emocje, zakręty, epopeje, czarne dziury, happy endy...Bo dzięki pisaniu porządkuję siebie i odkrywam coraz to nowe mikro i makro przestrzenie. Jestem, więc piszę. Piszę więc jestem”. Jej wiersze znajdują się także w wielu zbiorowych tomach poetyckich. Mieszka w Elblągu. Najnowszy tomik autorki ukazał się właśnie nakładem Oficyny Wydawniczej Tysiąclecia. Jeszcze pachnie farbą drukarską.

 

Rozmowę z autorką poprowadzi Aleksandra Buła.

W razie niepogody spotkanie odbędzie w sali „U św. Ducha”.

Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama