UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Brawo Pinokio!

W Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu odbyło się 17. Grodzkie Forum Teatrów Szkolnych. Wzięło w nim udział 12 grup teatralnych ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jury nagrodziło "Pinokia", "Czerwonego Kapturka", a także gimnazjalny spektakl "Po drugiej stronie - My".

Rywalizacja odbywała się w dwóch pionach - szkół podstawowych i gimnazjalnych. Grupy teatralne zaprezentowały adaptacje sceniczne bajek, a także spektakle autorskie. Zmagania młodych aktorów oceniało jury w składzie: Stefan Szaciłowski, reżyser teatralny (aktualnie przygotowuje w elbląskim teatrze farsę "Okno na parlament"), Jacek Wojciechowski, aktor Teatr Dramatycznego w Elblągu oraz Krystian Godlewski, aktor związany ze Sceną na Piętrze.
     W pionie szkół podstawowych jury jednogłośnie nagrodziło dwa spektakle - "Czerwonego Kapturka" i "Dobre postanowienia czyli rzecz o Pinokio".
     Pierwszy spektakl przygotowali uczniowie ze szkoły podstawowej w Jegłowniku, drugi zaś jest autorstwa podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej Karan. Szczególny zachwyt wzbudził "Pinokio". Spektakl wyreżyserowała Irena Adamiak, aktorka elbląskiej sceny, o oprawę muzyczną zadbał Janusz Jędrzejewski, kostiumy zaprojektowały i wykonały matki dzieci ze świetlicy pod okiem Ewy Siedliskiej. Spektakl powstał dzięki funduszom pozyskanym z Fundacji Batorego.
     - Nasz "Pinokio" został nagrodzony przez Fundację Batorego grantem na realizację spektaklu w konkursie "Artyści w akcji - program - sztuka harmonii społecznej" - wyjaśnia Irena Adamiak. - Wykonawcami w sztuce są dzieci ze świetlicy Karan działającej przy kościele Bożego Ciała w Elblągu.
     W programie czytamy o spektaklu: "Spektakl uczestnikom i młodym widzom uzmysławia, że każdy wielokrotnie może ulegać pokusom i złym wpływom, popełniać błędy, ale zawsze otrzymuje możliwość ich naprawienia, że z najcięższej sytuacji można znaleźć wyjście i pozytywnie rozwiązać swoje problemy."
     - To szczególny spektakl, przygotowany przez szczególnych aktorów - mówił Stefan Szaciłowski, przewodniczący jury. - Są to przecież dzieci z bagażem doświadczeń, które znalazły jednak w sobie zapał i chęci by przygotować tak fantastyczne widowisko.
     Z występu była także zadowolona Irena Adamiak.
     - Dzieciaki są świetne, a praca z nimi sprawiła mi dużo satysfakcji - powiedziała po przeglądzie.
     Ale jury doceniło nie tylko spektakl. Ania Grzanka otrzymała nagrodę aktorską za rolę małego klowna.
     Wśród zespołów gimnazjalnych bezkonkurencyjna okazała się grupa "Some" z gimnazjum nr 9. Młodzież, pod okiem Aleksandry Maciejewskiej, przygotowała spektakl "Po drugiej stronie - My". Zachwyt widzów i jurorów trwał jeszcze długo po zakończeniu występu.
     - Niesamowity, spójny, harmonijny i bardzo dobrze przygotowany spektakl - słychać było po występie.
     Jury przyznało także wiele wyróżnień i nagród aktorskich. Za rolę wilka w "Czerwonym Kapturku" nagrodę otrzymał Dawid Zieliński ze szkoły podstawowej w Jegłowniku. Za rolę bibliotekarki w przedstawieniu "Zaraz po szkole" wyróżniona została Paula Brzozowska z SP 1 w Elblągu, a także Justyna Orpal - wnuczka. Doceniony został także królik z przedstawienia "Chwytaj wrażenia jak motyle" w wykonaniu zespołu z SP 16 w Elblągu.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama