UWAGA!

„Buszmani”, czas ucieka!

25 listopada (niedziela) mija termin przyjmowania zgłoszeń na „Konkurs Recytatorski z wierszami Krzysztofa Cezarego Buszmana", który odbędzie się 14 grudnia o godz. 11 w Światowidzie.

Propozycja skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy prezentować mają wiersze autorstwa K.C. Buszmana, a laureaci konkursu wyłonieni przez jury, w którym zasiądzie poeta, otrzymają nagrody rzeczowe.
     Przypomnijmy, Krzysztof Cezary Buszman i jego poezja byli głównymi bohaterami ostatniego wieczoru XI Elbląskich Nocy Teatru i Poezji, jakie odbyły się pod koniec sierpnia. Wówczas odbył się koncert K.C. Buszmana, po którym sprzedawane były płyty z piosenkami do jego wierszy oraz tomiki poezji artysty.
     - Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostały przekazane Światowidowi- mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik Działu Przedsięwzięć Artystycznych. – Postanowiliśmy przeznaczyć je na organizację konkursu recytatorskiego.
     Konkurs ma na celu popularyzację twórczości Krzysztofa Cezarego Buszmana, a także rozwijanie zdolności recytatorskich młodzieży i jej zainteresowań literackich.
     - Tych wszystkich, którzy nie znają poezji K.C. Buszmana, a chcieliby ją poznać, zapraszamy na stronę artysty www.buszman.com - mówi Anna Kołakowska. – Zastrzegamy jednak, że udostępnione utwory stanowią własność intelektualną autora, a skorzystać z nich można wyłącznie w celu przygotowania się uczestnika do konkursu.
     Aby wziąć dział w konkursie należy przesłać na adres CKiWM Światowid kartę zgłoszenia. Termin mija 25 listopada.
     
     ***
     
     Krzysztof Cezary Buszman to poeta, autor piosenek i podróżnik, który urodził się w Gdyni. Jest założycielem Agencji Promocji Kultury Polskiej w Wielkiej Brytanii, a także członkiem Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie z siedzibą w Londynie. Ponadto należy do Polskiego Stowarzyszenia Autorów Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie z siedzibą w Paryżu. Obecnie mieszka i tworzy w Płocku.
     
     O szczegółach mówi Justyna Kozłowska-Dyrla z centrum Kultury Światowid:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama