UWAGA!

Był kryminał, będzie sensacja

 Elbląg, Był kryminał, będzie sensacja

Nazywa się Zora Radke, mieszka w Elblągu i jest w połowie Polką o romskich korzeniach. Na co dzień prowadzi strzelnicę, internetowy sklep myśliwski, ale także bardzo niebezpieczną nielegalną działalność. Pewnego dnia zakochuje się w muzyku Sebastianie, który też ma swoje tajemnice. Poznajmy bohaterów najnowszej powieści elbląskiej pisarki, Agnieszki Pietrzyk „Czas na miłość, czas na śmierć”, która ukaże się już we wtorek, 4 lipca.

Znana z pisania kryminałów Agnieszka Pietrzyk tym razem sięgnęła po sensację. Nie będzie w niej ani zagadki kryminalnej ani śledztwa, będzie natomiast morderstwo. Czytelnik od samego początku wie, kto zabił i cały czas jest trzymany w napięciu, czy sprawa się wyda i czy dojdzie do kolejnego zabójstwa.
       - Akcja dzieje się w Elblągu. Główna bohaterka, Zora Radke jest w połowie Polką, w połowie Romką ze Słowacji – zdradza szczegóły swojej najnowszej powieści Agnieszka Pietrzyk. - Polski odpowiednik jej imienia to Aurora. Zora prowadzi w Elblągu strzelnicę i internetowy sklep myśliwski i wraz ze swoim wspólnikiem, byłym policjantem bardzo niebezpieczną nielegalną działalność. Na razie nie zdradzę jaką, niech czytelnik sam się przekona w trakcie lektury.
       W powieści nie obejdzie się bez wątku romansowego. Na przyjęciu urodzinowym znajomej Zora spotyka Sebastiana, muzyka i aktora, który wrócił niedawno z Los Angeles. Młodzi zakochują się w sobie, skrywają jednak przed sobą tajemnice.
       - Ona próbuje ukryć przed nim swoją działalność, bo wie, że na pewno nie będzie jej w tym popierał – mówi autorka powieści. - Okazuje się jednak, że on też ma swoje tajemnice i wcale nie jest lepszy od niej. Z czasem wszystko wychodzi na jaw.
       Fabuła jest wartka, trzyma w napięciu i co najważniejsze pojawiają się w niej miejsca związane z Elblągiem.
       - Jest to powieść sensacyjna, będzie więc i morderstwo, i strzelnianina, i wszystko to, co powinno być w powieści sensacyjnej – mówi pisarka. - W książce pojawia się wiele miejsc znanych lokalnym czytelnikom. Jest i Zawada, i Stare Miasto, Hotel Elbląg i wieża katedry św. Mikołaja, Bażantarnia, a nawet mała scena Teatru im. Aleksandra Sewruka. Wspomniane jest też elbląskie targowisko, na którym główna bohaterka robi zakupy, a także Kadyny wraz z Zalewem i kompleksem klasztornym franciszkanów. Pojawia się nawet elbląskie kasyno. Tak naprawdę nigdy w nim nie byłam, jego wnętrze jest więc efektem mojej wyobraźni. Nigdy nie miałam odwagi tam pójść, bo może bym wyszła bez pieniędzy – śmieje się Agnieszka Pietrzyk. - Jestem podatna na takie rzeczy, jak hazard.

 


       Najnowsza powieść elbląskiej autorki ukaże się już we wtorek, 4 lipca nie tylko na rynku lokalnym, lecz także w całym kraju. Tego dnia o godz. 16.30 w księgarni BookBook przy al. Grunwaldzkiej 29 w Elblągu odbędzie się spotkanie autorskie, na które pisarka serdecznie zaprasza.
       Miłośnicy kryminałów mogą być spokojni i już dziś cieszyć się na kolejną część „Śmierci kolekcjonera”, która najprawdopodobniej ukaże się pod koniec roku. Niewykluczone, że już wkrótce powstanie trzecia część tego elbląskiego kryminału.
       - Mam już zamówienie na trzecią część „Śmierci kolekcjonera”. Zacznę ją pisać we wrześniu, bo muszę trochę odpocząć, miałam ostatnio duże tempo pracy – mówi Agnieszka Pietrzyk.
       Tymczasem czekamy na pierwszą sensacyjną powieść elbląskiej autorki „Czas na miłość, czas na śmierć”. - Wobec miłości i wobec śmieci nasze życie przewraca się do góry nogami – mówi pisarka. - Wobec tych dwóch zjawisk trudno jest udawać i prowadzić swoje dotychczasowe życie, tym bardziej jeśli było one trochę na pograniczu prawa. Wobec śmierci i miłości patrzymy na wszystko zupełnie inaczej.
      
       Weź udział w konkursie i wygraj najnowszą książkę Agnieszki Pietrzyk.
      
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama