UWAGA!

„Cafe Sax” jedzie do Kaliningradu

Elbląg, W "Cafe Sax" występują: Beata Przewłocka, Jolanta Tadla, Lesław Ostaszkiewicz i Marcin Tomasik
W "Cafe Sax" występują: Beata Przewłocka, Jolanta Tadla, Lesław Ostaszkiewicz i Marcin Tomasik (fot. arch. teatru)

W listopadzie elbląscy aktorzy wybierają się z krótką wizytą do obwodu kaliningradzkiego (17 – 18 listopada). Zaprezentują rosyjskiej publiczności spektakl „Cafe Sax" z piosenkami Agnieszki Osieckiej.

Tytuł nawiązuje do ulubionego miejsca poetki, niewielkiej kawiarni na warszawskiej Saskiej Kępie, gdzie lubiła przesiadywać, wnikliwie obserwowała bywalców lokalu, a obserwacje i przemyślenia zapisywała choćby na serwetkach. Tak powstało wiele wspaniałych piosenek, po które sięgają wciąż nowi wykonawcy. W ten oto sposób pamięć o Agnieszce jest ciągle żywa, a jej twórczość się nie starzeje. Podobnie rzecz się ma z elbląskim przedstawieniem, zupełnie nowe i bardzo nowocześnie napisane aranże Pawła Steczka, klimatyczna scenografia i intrygujące kostiumy Tatiany Kwiatkowskiej, ciekawe i dynamiczne układy choreograficzne Tomasza Tworkowskiego. Całość wyśpiewana i odegrana przez czworo aktorów: Beatę Przewłocką, Jolantę Tadlę, Lesława Ostaszkiewicza i Marcina Tomasika, którym towarzyszą muzycy.
       - „Cafe Sax" – gorąco oklaskiwane przez publiczność, otrzymało także wiele nagród, podczas Konkursu Teatrów Ogródkowych w Warszawie czy Tarnopolskich Wieczorów Teatralnych na Ukrainie – przypomina Tomasz Walczak, rzecznik prasowy Teatru im. Aleksandra Sewrska w Elblągu.
       „Cafe Sax" to nie tylko przedstawienie, to także miejsce, muzyczna kawiarnia, gdzie można się na chwilę zapomnieć, wsłuchując w piosenki o życiu, miłości, szczęściu, zdradzie, bólu, przemijaniu, gdzie można się napić aromatycznej kawy...
       - Kto jeszcze nie widział lub ma ochotę ponownie zobaczyć nasz spektakl, będzie miał okazję niebawem – 12 listopada o godz. 16 i 19 - zapowiada Tomasz Walczak. – Po elbląskich prezentacjach zespół z tym właśnie tytułem wyjeżdża do obwodu kaliningradzkiego, gdzie piosenki Osieckiej zostaną zaprezentowane dwukrotnie: 17 listopada o godz. 19 w Obwodowym Kaliningradzkim Teatrze
       Dramatycznym, a dzień później o tej samej godzinie w Teatrze Tilzit w Sowietsku.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama