UWAGA!

Casting dla tancerzy

Już w najbliższą środę w CSE „Światowid" o godz. 18 - casting dla tancerzy do projektu „Ballada Chopina". Mogą wziąć w nim udział młodzi ludzie, w wieku od 15 do 25 lat, uzdolnieni tanecznie.

”Ballada Chopina” jest projektem tanecznym, ale nie zamykającym się w określonej tanecznej technice. Dlatego organizatorom zależy, by na castingu pojawili się ludzie, którzy tańczą funky, modern, jazz, taniec współczesny, klasyczny, czy zajmują się akrobatyką. Im bardziej będzie różnorodnie, tym lepiej. Tancerze zilustrują Balladę op.23 Fryderyka Chopina. Interpretacja budowana będzie na warsztatach eurytmicznych. Eurytmia jest nową dziedziną tańca, w której ręce i ciało tancerza stają się instrumentem, który potrafi „mówić", potrafi „śpiewać". Jest to sztuka ruchu wyrażająca uczucia, porywy emocji. Efekty pracy będzie można podziwiać jesienią podczas koncertu galowego „Chopinowskie ścieżki - muzyka, wizja, taniec". Będzie to widowisko łączące muzykę Chopina z innymi dziedzinami sztuki.
       Partnerami merytorycznymi projektu Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu są: Stowarzyszenie Jantar, które ma doświadczenie w realizacji przedsięwzięć tanecznych oraz Towarzystwo Muzyczne Eroica, skupiające uzdolnionych muzyków. Zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego
      
       Casting do projektu „Ballada Chopina" - 8 września (środa), godz. 18, Galeria Nobilis w CSE „Światowid".
      
      
Anna Kleina, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama