UWAGA!

Celtyckie dźwięki w Bażantarni

 Elbląg, Celtyckie dźwięki w Bażantarni
(fot. nadesłana)

Trwa XX edycja Letniego Salonu Muzycznego i w najbliższą niedzielę (16 lipca) Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na kolejny koncert. Tym razem „Celtyckie dźwięki” przeniosą nas do Irlandii. Gościem popołudnia będzie „Rhiannon Celtic Band”, zespół, który zrodził się z: „pasji, z zapału, z miłości do Irlandii i wszystkiego co zielone”.

Tworzą we Wrocławiu i czerpią z całego dobrodziejstwa muzyki celtyckiej i szantowej. Działają od września 2013 roku, kiedy to pierwszy raz spotkali się jeszcze w niepełnym składzie, aby zagrać pierwsze irlandzkie tradycyjne melodie.
       Obecnie zespół tworzą:
       Anita Janukiewicz (skrzypce): „Miłośniczka folkloru wszelakiego. Anita z niejednego już folkowego pieca chleb jadła. Oprócz gry w naszym zespole jest także skrzypaczką i managerem zespołu „Ethnoholic”. Specjalistka od folkloru łuku Karpat, grywała również z zespołami szantowymi, a teraz szlifuje swoje umiejętności i odkrywa magię muzyki irlandzkiej”.
       Ekaterina Pervesentseva (bodhran, łyżki):”Katia jest odpowiedzialna za sekcję rytmiczną w naszym zespole. Jej charakterystyczny Bodhran irlandzki jest nie do zastąpienia i bez niej zespół straciłby połowę swojego charakterystycznego brzmienia. Prywatnie miłośniczka wspinaczki górskiej. Regularnie odwiedza skałki wspinaczkowe w Polsce i zagranicą”.
       Stanisław Marinczenko (bouzouki irlandzkie ,mandolina, gitara, harfa celtycka, akordeon): O Staszku nie trzeba pisać więcej, wystarczy spojrzeć na ilość instrumentów, na których gra w naszym zespole. Multiinstrumentalista udzielający się w wielu projektach, nie tylko ze świata muzyki celtyckiej (Projekt Volodia, duet z z bardem Igorem Jelinkiem z Czech).
       Bartłomiej Ostaszewski (gitara, banjo tenorowe, mandolina):
Założyciel i manager zespołu, utworzył go z chęci propagowania muzyki celtyckiej w Polsce. Udziela się przy projektach muzyczno - tanecznych „Celtycki Wrocław”, oraz „Wrotańcówka”, oprócz tego uzupełnia program zespołu o wokal.
       W swojej dotychczasowej karierze mieli już okazję zagrać w takich kultowych pubach jak „Stary Port” w Krakowie, „Brogans” w Poznaniu, czy „Stary Klasztor” we Wrocławiu, oraz na festiwalach, takich jak Festiwal Muzyki Celtyckiej „Zamek” w Będzinie, Celtyckiej nocy pod Szrenicą w Szklarskiej Porębie, czy choćby na jednym z najstarszych polskich festiwali szantowych „Wiatrak” w Świnoujściu.
       W Elblągu muzykom towarzyszyć będą tancerki z wrocławskiego zespołu tańca irlandzkiego „Ellorien”. Zespół istnieje od 2004 roku. W repertuarze są przede wszystkim choreografie sceniczne - irlandzkie tańce solowe w butach miękkich (baletkach) - dające większe możliwości interpretacji, zawierające elementy tańca klasycznego; efektowny step irlandzki w butach tzw. twardych a także tradycyjne tańce ceili. Zespół „Ellorien” występował także z wieloma innymi uznanymi zespołami i muzykami tworzącymi muzykę irlandzką z Polski i zagranicy np. Banshee, Beltaine, Duan, Carrantuohill, Diarmuid Johnson i Lindsay Davidson.o zespół koleżanek, przyjaciółek których wspólną pasją jest taniec irlandzki. Razem tworzą układy taneczne, a nawet przedstawienia.
      
       Koncerty w Bażantarni rozpoczynają się o godz. 17. Wstęp wolny.
      

      
       Patronem medialnym XX Letniego Salonu Muzycznego jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Teresa Wojcinowicz, prezes ETK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama