UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ceramika na plaży

Elbląg, Ceramika na plaży
fot. Patrycja Pietrzak

Już jutro, 10 lipca, rozpocznie się szósta edycja Ogólnopolskiego Pleneru „Kadyny - wioska sztuki”. Plener to okazja do wymiany doświadczeń oraz twórczy czas poświęcony poszukiwaniom, inspiracjom i artystycznemu wyrażaniu swoich emocji.

Plener w Kadynach od początku jest poświecony ludziom młodym, których droga artystyczna to poszukiwanie środków wyrazu, materiałów, technik.
       – Cenne jest to, że w tym niezwykłym miejscu, można tworzyć prace nad brzegiem rozpościerającej się wody Zalewu Wiślanego, obcując blisko z naturą, poznawać świat żywiołów ziemi: wody, powietrza i ognia – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor podczas pleneru. – A będziemy również tworzyć przedmioty z gliny i wypalać je we wspólnie zbudowanych piecach.
      
       Uczestnikami pleneru są: Anna Karatkiewicz - plastyk i pedagog;  Patrycja Pieprzak - plastyk, absolwentka Liceum Plastycznego w Gdyni-Orłowie, studentka edukacji wczesnoszkolnej; Edyta Rogowska - studentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku historia sztuki; Anna Gawron - studentka ASP w Gdańsku na wydziale grafiki; Fryderyk Kesler - uczeń Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym; Edyta Siwek - artysta plastyk, tworzy prace w rysunku i malarstwie; Marta Tyszkowska z ASP w Krakowie, studiuje konserwację zabytków; Alicja Bielska - uczestniczka pracowni ceramicznej Wyspa Skarbów Sobieszewo, tworzy prace pod okiem dr Krystyny Andrzejewskiej-Marek; Joanna Wachowicz z pracownia plastycznej CSE „Światowid”; Szymon Gruba uczestnik zajęć w Gminnym Ośrodku Kultury Luzino; Ewelina Szadkowska - absolwentka Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie; Kornel Kiliński z elbląskiej pracowni plastycznej - Inveni Ryt; Liliana Wiadrowska - studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim.
      
       Plener poprowadzą: Marek Szczęsny ,profesor i wykładowca z zakresu malarstwa i rysunku na wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz profesor Wojciech Sęczawa, wykładowca rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Ewa Bednarska- Siwilewicz, instruktor ceramiki w CSE „Światowid”.
      
       – Przez cały czas trwania pleneru mieszkańcy Kadyn, dzieci, młodzież i dorośli będą mogli uczestniczyć w warsztatach artystycznych na tamtejszej plaży – mówi Magdalena Czarnocka, organizator pleneru. –   W czwartek, 12 lipca, o godz. 18, w kadyńskiej świetlicy będzie można wysłuchać wykładu, wygłoszonego przez profesora Marka Szczęsnego „Malarstwo: historia i współczesność”. Na koniec uczestnicy będą mogli porozmawiać o współczesnym malarstwie.
       – Z kolei w piątek, 13 lipca, o godz. 16 po raz drugi odbędzie się wernisaż prac ceramicznych, szkła artystycznego i batików uczestników pracowni CSE „Światowid”. – Za udostępnienie świetlicy i przeobrażenie jej w galerie sztuki, dziękujemy pani Monice Wodzianickiej, przewodniczącej Rady Miejskiej w Tolkmicku, pani Dorocie Lebioda, opiekunowi Świetlicy w Kadynach oraz pani sołtys Ewie Świątek-Kulickiej – dodaje Magdalena Czarnocka.
      
       Ubiegłoroczna wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do kadyńskiej świetlicy zaglądali zarówno mieszkańcy, jak i turyści.
      
       Organizatorem pleneru jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama