UWAGA!

„Ceramiony” rozstrzygnięte

 Elbląg, „Ceramiony” rozstrzygnięte
fot. nadesłana

Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs „Ceramiony". Wybór był trudny, na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac, które będzie można zobaczyć na pokonkursowej wystawie, połączonej z uroczystym wręczeniem nagród. Odbędzie się ona w środę, 18 grudnia, o godzinie 17 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid” w Elblągu.

Na tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Ceramiony wpłynęło 159 prac. Mimo że wszystkie prace zostały wykonane w tym samym tworzywie, cechuje je duża różnorodność zarówno pod względem techniki wykonania, jak i doboru tematów.  Na konkurs nadesłano zarówno biskwity, jak i prace szkliwione, formy pełnoplastyczne oraz płaskorzeźby, naczynia użytkowe oraz formy dekoracyjne.

W konkursie wzięły udział 51 placówki - szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski. Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli, w tym także osoby z niepełnosprawnościami, które rozwijają swoje pasje z zakresu ceramiki.

 

W dniu 7 grudnia w CSE „Światowid” jury w składzie:

- Zbigniew Szmurło – artysta plastyk

- Agnieszka Warsza – artysta plastyk

- Teresa Miłoszewska – oligofrenopedagog

- Kamila Mach - sekretarz konkursu

wybrało najlepsze prace oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.

 

Kategoria dzieci:

I miejsce

Lena Niedzielski, Pracownia Plastyczna Studio ACM w Gliwicach

Klaudia Szczepaniak, Pracownia Rękodzieła Art. Dębnowski i Ośrodek Kultury w Dębnie

 

II miejsce

Nikola Sikorska, Centrum Promocji Kultury w Drezdenku

 

III miejsce

Aneta Gajda, Szkoła Podstawowa w Zabierzowie

Urszula Szymocha, Pracownia Plastyczna Studio ACM w Gliwicach

 

Wyróżnienia

Emilia Lasak, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu Jutrzenka w Zakopanem

Małgorzata Zagórska, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu Jutrzenka w Zakopanem

Milena Popławska, Kochanów

Sonia Deka, Blizne Łaszczyńskiego

Karolina Baran, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie

Mitchella Czeraszewska, Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście we Wrocławiu

Nikodem Kurczab, Kraków

Leon Kurczab, Kraków

Aleksandra Czajka, Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście we Wrocławiu

 

Kategoria młodzież:

I miejsce

Paula Łazicka, Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie

Weronika Stawska, Państwowe Liceum Plastyczne w Zduńskiej Woli

 

II miejsce

Adrian Pienczke, I LO w Wejherowie

Kaja Świerczewska, Częstochowa

 

III miejsce

Michalina Głusek, Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie

 

Wyróżnienia:

Ksawer Uszyński, Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Radziejowie

Laura Kielińska, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie

 

Kategoria dorośli

I miejsce

Aleksandra Cypcarz, Gdynia

II miejsce

Sylwia Pienczke, Wejherowo

Anna Lademan, Wejherowskie Centrum Kultury w Wejherowie

III miejsce

Anna Wichnowska, Fabryka Kultury w Redzie

Wyróżnienia:

Zbigniew Gaweł, Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu

Aleksandra Rynduch, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu

Katarzyna Bednarek, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie

Arleta Skowronek, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Małgorzata Wosik, Jaworzno

Jury oraz Organizatorzy serdecznie gratulują osobom nagrodzonym i wyróżnionym oraz dziękują wszystkim uczestnikom XX Ogólnopolskiego Konkursu Ceramiony.

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama