UWAGA!

Chodzi mi po głowie romans łotrzykowski

 
Elbląg, Chodzi mi po głowie romans łotrzykowski
(fot. Anna Kaniewska)

- Uwiedzenie przez lekturę to najcudowniejsze uczucie – mówił pisarz Andrzej Kasperek podczas spotkania z czytelnikami w Bibliotece Elbląskiej. Promował swój najnowszy zbiór opowiadań „Koronczarka”.

Andrzej Kasperek opowiadał o początkach swojej kariery, inspiracjach, mistrzach, planach na przyszłość. Zdradził także tajniki swojego warsztatu oraz przeczytał fragment opowiadania „Babie lato” z książki „Back in The DDR i inne opowiadania”. „Koronczarka” to kontynuacja tego zbioru. Odpowiada m.in. o zagładzie gdańskich Żydów, eksodusie Niemców w 1945 roku, matce Czesława Miłosza.
       - Ma pan w planach jakąś dłuższą formę? Mam na myśli powieść – zapytała prowadząca spotkanie z czytelnikami Halina Samson.
       - Akurat ten pomysł, który pani przywołuje, jest często powtarzany. Wielu ludzi mówi, że te krótkie formy były takim egzaminem: sprawdziłeś się i teraz rzeczywiście potrafisz napisać dłuższą powieść. Chodzą mi po głowie takie trzy pomysły na powieści; dwie biograficzne i romans łotrzykowski. To jest kwestia czasu. Nic więcej nie powiem. Już przestałem zdradzać swoje pomysły – wyznał Andrzej Kasperek.
      
Anna Kaniewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama