UWAGA!

Chóry, Warmia i Mazury

Chóry z warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, Polski i zagranicy od dziś do soboty będą śpiewać w Barczewie i innych miejscach regionu.

Właśnie dziś (16 maja) rozpoczyna się 12. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego. "Centralnym" miastem imprezy jest Barczewo, w którym urodził się znany kompozytor.
       Przesłuchania konkursowe odbędą się jutro i w sobotę. Jury: dr Milan Kolena (przewodniczący, dyrygent, wykładowca Akademii Sztuk w Bratysławie, dyrektor artystyczny Slovakia Cantat w Bratysławie), prof. Waldemar Górski (dyrygent, dziekan wydziału dyrygentury chóralnej, edukacji muzycznej i rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku) oraz prof. Benedykt Błoński (dyrygent, dziekan wydziału sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie) oceni 15 chórów. Będą wśród nich zespoły z Czech, Białorusi, Litwy, a także z Cieszyna, Wrocławia, Białegostoku, Szczecina, Bielska Białej, Stalowej Woli, Pyrzyc, Pawłowic i Aleksandrowa Łódzkiego. Nasz region będą reprezentować: Cantata z Elbląga i Lutnia z Malborka. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w sobotę, podczas koncertu galowego.
       Za sprawą festiwalu muzyki chóralnej będą mogli posłuchać mieszkańcy także innych miejscowości. Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny. Imprezie towarzyszy również sesja naukowa o dziejach muzyki na Warmii i Mazurach. Konferencja odbędzie się w Salonie Muzycznym im. Feliksa Nowowiejskiego, w którym - jak zapowiadają władze miasta - dzięki funduszom unijnym niedługo zostanie przeprowadzony gruntowny remont. Czytaj całość.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama