UWAGA!

Co ty wiesz o UE? Rozstrzygnięcie konkursu

 
Elbląg, Co ty wiesz o UE? Rozstrzygnięcie konkursu
fot. nadesłana

Podczas pikniku "Rekreacyjnie dla Europy" zostały ogłoszone wyniki konkurs "A co ty wiesz o Unii Europejskiej...?", w którym główną nagrodą był wyjazd do Brukseli i zwiedzanie Europarlamentu. Do Brukseli pojedzie grupa reprezentująca Liceum Ogólnokształcące w Pasłęku.

6 maja w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbył się drugi etap konkursu "A co ty wiesz o Unii Europejskiej...?". Przedstawiciele trzech szkół: I LO i III LO w Elblągu oraz pasłęckiego Liceum Ogólnokształcącego musieli odpowiedzieć na zestaw pytań, dotyczących wiedzy ogólnej o Unii Europejskiej i jej instytucjach, o kulturze, zabytkach, jedzeniu, rozpoznać flagi państw i logotypy instytucji, związanych z UE, wykazać się znajomością hymnu unijnego, a na koniec opowiedzieć zagranicznemu turyście, po angielsku, jakie miejsca w naszym województwie warto odwiedzić i jakich potraw spróbować.
       Wiedza uczniów była imponująca, wyniki były zbliżone, jednak najwięcej punktów uzyskała 3-osobowa drużyna w damskim składzie, reprezentująca Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Pasłęku. I to właśnie one wygrały wyjazd wraz z z opiekunem do Brukseli i zwiedzanie Europarlamentu, ufundowany przez Samorząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Jury zdecydowało się przyznać dwa równorzędne drugie miejsca drużynom z I i III Liceum. Nagrodą jest jednodniowy wyjazd do Warszawy ze zwiedzaniem m.in. Sejmu RP.
       W jury zasiedli: Irena Poździech i Marlena Derlukiewicz - z Warmińsko - Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu oraz Edyta Bugowska, reprezentująca Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
       Konkurs, którego celem było propagowanie wiedzy o Unii Europejskiej i funduszach unijnych, uświadomienie znaczenia UE jako organizacji ponadpaństwowej oraz kształtowanie proeuropejskich postaw i chęci aktywnego uczestnictwa w budowaniu zjednoczonej Europy, składał się z dwóch etapów - pierwszy "szkolny" rozegrany był 28 kwietnia. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego.
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama