UWAGA!

Co z tym kochaniem?

 
O festiwalu "...Czy to jest kochanie?" mówiono podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Światowidzie
O festiwalu "...Czy to jest kochanie?" mówiono podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Światowidzie (fot. AD)

Już od 17 lat na to pytanie szukają odpowiedzi uczestnicy Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…Czy to jest kochanie?”. Recytując, śpiewając, oddając się sztuce aktorskiej. W programie tegorocznej edycji festiwalu, oprócz prezentacji konkursowych, wieczory z gwiazdami. Piosenki Starszych Panów przypomni trio: Umer-Zamachowski-Machalica, będzie także spektakl o miłości, zdradzie i umieraniu oraz koncert prawdziwej torpedy, czyli Marii Peszek.

OFSS „… Czy to jest kochanie?” od 17 lat organizuje Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Wydarzenie każdego roku przyciąga rzesze uczestników, którzy w trzech kategoriach: recytacja, piosenka poetycka i teatry jednego aktora walczą o najwyższe laury. Wśród laureatów festiwalu, znaleźli się m.in. znani wielbicielom „piosenki wartościowej” Jarosław Chojnacki, Dorota Osińska, Margita Ślizowska czy Joanna Lewandowska – Zbudniewek.
       - Czekamy na zgłoszenia uczestników tegorocznej edycji festiwalu – mówi jego kierownik artystyczny Aleksandra Bednarczuk. – Przesłuchania odbywać się będą w Światowidzie, choć nie tylko. Myśleliśmy, wzorem roku ubiegłego, o klubie Mjazzga, w którym odbyły się prezentacje w kategorii piosenki – kontynuuje – jednak część naszych uczestników skarżyła się na brak odpowiedniej atmosfery. Szczególnie młodsi, mniej doświadczeni festiwalowo proszą o kameralne sceny, na których mniej odczuwają stres i mniej się rozpraszają. Zastanawiamy się nad innymi miejscami prezentacji.
       Jedno pozostaje bez zmian – widzowie mogą uczestniczyć w festiwalowych przesłuchania bezpłatnie. Zapłacić trzeba natomiast za bilety na spektakle i koncerty w wykonaniu gwiazd, a te w tym roku są interesujące. 21 marca w sali kina Światowid w spektaklu „Jabłko” zaprezentują się: Joanna Koroniewska, Małgorzata Foremniak i Jan Jankowski. Będzie o miłości, zdradzie i umieraniu.
       Dzień później (22 marca) w Światowidzie prawdziwa petarda, czyli Maria Peszek. Słynąca z kontrowersji artystka będzie promowała swoją najnowszą płytę „Jezus Maria Peszek”.
       Festiwal „… Czy to jest kochanie?” zakończy się 24 marca. W kinie Światowid odbędzie się koncert laureatów, a „wisienką na torcie” będą „Piosenki Starszych Panów – Zimy Żal” w wykonaniu Magdy Umer, Zbigniewa Zamachowskiego i Piotra Machalicy.
       Bilety są do nabycia w kasie Światowida.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Mjazzga zbyt mała na takie akcje. Bez sensu robić przesłuchania piosenki poetyckiej w knajpie, gdzie oprócz jakiejś 30tki występujących, przyjdą ludzie niekoniecznie ceniący tego typu muzykę i samych wykonawców. Najlepiej było gdy przesłuchania odbywały się normalnie w Światowidzie. Klimat był wtedy zdecydowanie lepszy, a widownia nieporównywalnie bardziej przychylna i szanująca występujących.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kleo89(2013-01-30)
 • A to dlatego, że nie mogą zapełnic żadnej sali Swiatowida więc idą tam gdzie ludzie przychodzą i tak. Program na zasadzie letnich kotletów, zero pomysłów i znowu estrada!Żenada.
 • Zimy żal, który to już raz w Elblągu!
 • To akurat powód do chwały. 17 edycji. Mam bardzo miłe wspomnienia. Życzę przynajmniej 20-tki.
 • ja nie byłam na zadnej i nie odczuwam ani straty ani potrzeby. ..
 • Cienko z tym budynkiem, z pomysłami i precz z tym CZ.
 • są blondyny i czarne, tylko rudej brak :*
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kalejdoskop(2013-01-30)
 • Ta Impreza Obumarła intelektualnie. Formuła wyczerpana. Powtarzanie starych schematów repertuarowych - to najprostsza droga do Smieszności. I ten " Festiwal "" jest / od lat/ Komiczny.
 • Czy to jest kochanie. .. ma już wyrobioną markę w Polsce. 17 lat to robi wrażenie.
 • 17 lat ? pierwsze słysze taka to marka haha hcyba w twojej głowie jest to znane i tcyh co przyjezdzaja do ponurego miasta elblazkowa,