UWAGA!

Coś w rodzaju miłości

„Scena przy stoliku” działająca w Teatrze Dramatycznym zaprasza tym razem na spotkanie z utworem znakomitego amerykańskiego dramaturga Arthura Millera „Coś w rodzaju miłości”. Beata Przewłocka i Jacek Wojciechowski zaprezentują tę sztukę 15 i 16 maja.

Arthur Miller (1915-2005), dramaturg, scenarzysta, eseista i autor słuchowisk radiowych urodził się w USA jako syn polsko-żydowskich imigrantów. Przez cztery lata był mężem Marilyn Monroe. Za swoją najbardziej znaną sztukę - „Śmierć komiwojażera” - otrzymał nagrodę Pulitzera. Napisał także m.in. „Czarownice z Salem”, „Widok z mostu”, „Incydent w Vichy”, „Po upadku”, „Cena”, „Elegia dla jednej pani”, „Strzeż się pamięci” i „Coś w rodzaju miłości”. W Polsce największym powodzeniem cieszyły się „Czarownice z Salem”, które miały 22 inscenizacje teatralne. 19 wystawień miała sztuka „Śmierć komiwojażera”. Ostatnia polska inscenizacja sztuki Arthura Millera to zeszłoroczna „Śmierć komiwojażera” w reżyserii Kazimierza Kutza - z Januszem Gajosem i Anną Seniuk - w Teatrze Małym w Warszawie.
     - Podczas najnowszej odsłony elbląskiej „Sceny przy stoliku”, w role bohaterów wcielą się Beata Przewłocka jako Angela i Jacek Wojciechowski jako Tom. Całość przedsięwzięcia reżysersko opracował dyrektor Teatru Mirosław Siedler – informuje Tomasz Walczak.
     Spektakl można będzie zobaczyć w poniedziałek 15 maja o godz. 8.30 i 14 oraz we wtorek 16 maja o godz. 18.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama