UWAGA!

CV nie wystarczy, czas na przesłuchanie

 
Elbląg, Dziś u Sewruka przesłuchania. 30 zawodowych aktorów walczy o etat
Dziś u Sewruka przesłuchania. 30 zawodowych aktorów walczy o etat (fot. arch. AD)

Elbląski teatr szuka aktorów. Chce najlepszych, absolwentów szkół teatralnych. Na ogłoszenie o pracę odpowiedziało ponad stu chętnych, ale tylko 30 przeszło do etapu castingu. Dyrektor nie chce kupować "kota w worku", dlatego wspólnie z gronem ekspertów sprawdza umiejętności kandydatów. Przesłuchania rozpoczęły się o godz. 10 i potrwają do wieczora.

Z Teatrem im. Aleksandra Sewruka pożegnała się czwórka aktorów, dwójka przyszła, braki kadrowe pozostały. Aby pozyskać nowych artystów, dyrekcja dała ogłoszenie: poszukiwani są absolwenci szkół teatralnych w dwóch grupach wiekowych 25-30 oraz 30-40, którzy "pragną pracować etatowo w naszym Teatrze". Zgłosiła się ponad setka chętnych, których urzekła oferta repertuarowa Sewruka bądź zwyczajnie kierowali się chęcią posiadania etatu.
       Jednak nie wystarczyło wysłać cv. Dyrektor i grono ekspertów chce sprawdzić, co kandydaci/kandydatki potrafią, stąd pomysł przesłuchań. Do tego etapu przeszło 20 aktorów i 10 aktorek. Dziś (30 czerwca) o godzinie 10 rozpoczęły się przesłuchania.
       - Aktorzy mają zaprezentować przygotowane przez siebie teksty - poezja i proza oraz otrzymali po kilka monologów – informuje Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru. - Tym razem bowiem zaprosimy do współpracy nie w oparciu o cv i rozmowę, a klasyczne przesłuchanie. To zawsze jakaś forma sprawdzenia umiejętności – stwierdza rzecznik teatru. Jak poinformował Tomasz Walczak, umiejętności aktorskie ocenia komisja, w skład której, oprócz dyrektora elbląskiej sceny Mirosława Siedlera wchodzą reżyserzy Andrzej Ozga i Konrad Szachnowski, muzyk i pedagog Wojciech Karpiński oraz dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu Nina Dziwniel. Przesłuchania mają potrwać do godziny 18. Kto zachwyci komisję i otrzyma etat w elbląskim teatrze, dowiemy się niebawem.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • " których urzekła oferta repertuarowa Sewruka" :) Dobre!
 • Owa Komisja to twór w istocie kabaretowy !. Wolno twierdzić, że takie będą efekty tych przesłuchań. Teatr w Elblągu nadal poszukuje - tylko drogi brak.
 • współczuje im niewiedzą co czynią. .chociaż aktorzy to mają w miarę dobrze gorzej ma reszta pracowników. .. podobno
 • Kandydaci nie patrzą na nic. .. Ważny jest dla nich tylko etat. .. Żeby móc dalej w spokoju szukać lepszego i ciekawszego teatru. Bo w Elblągu na zrobienie kariery nie mają przecież co liczyć :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  parach(2014-07-01)
 • O !!!!. Jaka porywająca lekcja demokracji w teatrze. Dla wzmocnienia powagi tej Komisji - proponuję wcielić w jej skład księgową Zakładu Utylizacji Smieci.
 • Teatr Aleksandra Sewruka miał młodych, zdolnych i mniej młodych, ale ciągle zdolnych aktorów, tylko że oni nie kłaniali się w pas " najwyżeszej władzy" , więc etatów dla nich zabrakło. Teraz trzeba poszukać takich, co nie pyskują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  3
  MrsSkellington(2014-07-01)
Reklama