UWAGA!

Czar saksofonu

 Elbląg, Czar saksofonu
fot. nadesłana

Elbląska Orkiestra Kameralna przygotowała ciekawą propozycję dla wszystkich melomanów, a przede wszystkim miłośników dźwięku saksofonu. Gwiazdą majowego koncertu będzie znakomity artysta – Paweł Gusnar. Elbląską Orkiestrę Kameralną poprowadzi tego wieczoru Jan Miłosz Zarzycki – dyrektor Filharmonii Kameralnej w Łomży.

W XX-wieku powstało mnóstwo wspaniałych utworów na saksofon, który obecnie przeżywa prawdziwy rozkwit. Coraz więcej kompozytorów interesuje się tym instrumentem, coraz częściej saksofon gości też na salach koncertowych. W Polsce kojarzony jest głównie z jazzem i muzyką rozrywkową. Jednak wartościowe, a zarazem różnorodne dzieła napisane na saksofon są okazją do przedstawienia tego niezwykłego instrumentu w innym świetle.
       Program koncertu 31 maja wypełni muzyka saksofonowa, doskonale zaaranżowana głównie przez Pawła Gusnara i prezentująca drzemiące w tym instrumencie bogactwo możliwości. Artyści zaprezentują się między innymi w utworach mistrza tanga – Astora Piazzolli oraz unikatowym fragmencie opery Porgy and Bess, jednego z najsłynniejszych dzieł George`a Gershwina. Kiedy George Gershwin zaczął pisać tę operę, jego musicale już królowały na Broadwayu. Gershwin wniósł do niej to, co było jego żywiołem – jazzujące rytmy, żywe melodie i całkowicie obcą do tej pory operze muzykę czarnoskórych Amerykanów. Podczas koncertu będzie można usłyszeć również tango z filmu „Zapach kobiety” – Carlosa Gardela.
      
       31 maja, Ratusz Staromiejski, godz. 18.
       Bilety: 40 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.
      

       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: PZU, Meble Wójcik, EPEC, Toyota Knedler
      
Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama