UWAGA!

Czekają na was

Elbląg, Sceną na Piętrze opiekuje sie Krystian Godlewski, aktor Stajni Pegaza
Sceną na Piętrze opiekuje sie Krystian Godlewski, aktor Stajni Pegaza

Choć z Elblągiem pożegnała się Ewa Ignaczak, Scena na Piętrze w Wojewódzkim Ośrodku Kultury, gdzie przez ostatni rok mieściła się siedziba Stajni Pegaza, działa nadal.

Ewę w Elblągu zastąpił aktor Stajni Krystian Godlewski, a z Wrocławia przyjechała Katarzyna Janusz, absolwentka wydziału wiedzy o teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Pierwsze zajęcia teatralne i dziennikarskie odbywają się od ubiegłego tygodnia. Mimo kulturalnej mizerii w naszym mieście, chętnych na jedyne takie spotkania w Elblągu pojawiło się wielu - od 14-latków po ludzi wiekowych.
     - Chcemy stworzyć alternatywną propozycję kulturalną dla młodych ludzi w Elblągu - zachęca Krystian. - Czekamy na tych, którzy chcą coœ robić, mówić własnym językiem.
     Dla zainteresowanych teorią i historią teatru, analizą spektakli oraz tych, którzy sami piszą dramaty, powstał Dyskusyjny Klubi Teatralny. Termin spotkań nie został jeszcze ustalony. Grupa dziennikarska, która w planach ma m.in. wydawanie własnej gazety, spotyka się w piątki o godz. 18.00. Grupa teatralna, którą prowadzić ma Krystian z pomocą Ewy Ignaczak, ma w planach trening aktorski oraz zajęcia na szczudłach. Spotykać się będzie we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
     Oprócz warsztatów - może jeszcze w tym roku - na Scenie na Piętrze odbędą się warsztaty pieśni archaicznej, spotkania z teatrami wiejskimi oraz warsztaty dziennikarskie. Warsztaty rozpoczną się już 2 listopada i poprowadzi je wrocłwski dziennikarz Piotr Czekierda, udział w 3-dniowych zajęciach kosztuje 30 zł.
     Scena otwarta jest także codziennie między 10.00 a 18.00 dla wszystkich, którzy mają własne pomysły na spektakl, koncert czy spotkania z ciekawymi ludźmi, i chcą je zrealizować.
     Dla chętnych miejsca na Scenie na Piętrze wciąż jeszcze są. Zgłoszenia i szczegółowe informacje uzyskać można pod numerami tel. 230 43 33, 0 604 621 619, 0 609 235 077.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Od dawna czekałem, aż taka inicjatywa wyjdzie od osób okupujących zacny WOK. Ciesze się niezmiernie, że wreszcie się coś ruszyło. Teraz już nie pozostaje mi nic innego, jak przedłożyć narzekanie na aktywne uczestnictwo w organizowanych warsztatach, do czego i innych gorąco zapraszam:) Pozdrawiam - w szególności tych, co się odważyli...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marcin(2001-10-11)
 • nareszcie dzieje się coś, co pozwala wyrazić siebie..... Wspaniali ludzie tworzą niepowtarzalny klimat.....Cieszę się,że jestem pośród nich!:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DARyja:)(2001-10-31)
 • .......to cudowne ,że są ludzie którzy wierzą w to co robią i potrafią swą miłość do sztuki ,teatru przekazać nam ,młodzierzy elbląskiej, zachęcam wszystkich do brania udziału w tych zajęciach, ponieważ kazdy znajdzie tam coś dla siebie ......... i to jest właśnie takie niesamowite i piękne!!!!!!!!!!
Reklama