UWAGA!

Czwartek (5 czerwca). Ogrodów dzień drugi

Elbląg, Czwartek (5 czerwca). Ogrodów dzień drugi

Drugiego dnia 11. Letnich Ogrodów Polityki porozmawiamy o tym, jak w ciągu ostatniego ćwierćwiecza zmieniali się polscy przestępcy – to na początek. Wieczorem na ogrodowej scenie wystąpi rodzinne trio Waglewski, Fisz, Emade z materiałem z najnowszej płyty pt. „Matka, Syn, Bóg”. Zapraszamy!

Panel dyskusyjny – godz. 18 , dziedziniec Biblioteki Elbląskiej
       „Nowy alfabet mafii – 20 lat po narodzinach” – prowadzenie: Piotr Pytlakowski
       uczestnicy: Lucyna Biej, Leszek Kardaszyński, Ewa Ornacka
      
       Piotr Pytlakowski – polski dziennikarz i scenarzysta. Od roku 1997 związany z Tygodnikiem POLITYKA, gdzie zajmuje się dziennikarstwem śledczym i problematyką kryminalną. Autor bądź współautor książek: „Czekając na kata”, „Alfabet mafii” (z Ewą Ornacką), „Agent Tomasz i inni. Przykrywkowcy” (z Sylwestrem Latkowskim), „Wszystki ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy” (z Sylwestrem Latkowskim), „Biuro tajnych spraw. Kulisy centralnego Biura Śledczego” (z Sylwestrem Latkowskim), „Nowy alfabet mafii” (z Ewą Ornacką)
       Ewa Ornacka – dziennikarka, przez lata związana z tygodnikiem „Wprost”. O przestępczości zorganizowanej pisała także na łamach tygodników „Prawo i Życie” oraz „Newsweek”. Pasjonuje ją tematyka społeczna, ale od lat podejmuje tematy kryminalne: opisywała m.in. seryjnych zabójców, gangsterów z "żółtymi papierami" i powiązania organów ścigania z półświatkiem. Autorka bądź współautorka książek: „Alfabet mafii” (z Piotrem Pytlakowskim), „Tajemnice zbrodni”, „Nowy alfabet mafii” (z Piotrem Pytlakowskim).
       Leszek Kardaszyński – młodszy inspektor Policji, były szef Zarządu Ochrony Świadka Koronnego CBŚ
       Lucyna Biej – wdowa po zamordowanym przez Kulawego (szefa najgroźniejszej grupy przestępczej na Warmii i Mazurach nazywanej „Gangiem Kulawego”, którego sprawa toczy się w Elblągu)
      
       Koncert: Waglewski, Fisz, Emade z nową płytą „Matka, Syn, Bóg” – godz. 20.30, Sala „U św. Ducha”
       Po pięciu latach od wydania „Męskiej Muzyki” powracają z kolejnym rodzinnym projektem, po raz kolejny udowadniając, że w tej rodzinie jest ogromna siła. Jednego jesteśmy pewni – jeśli w studio spotyka się rodzina Waglewskich, powstaje muzyka, koło której nie można przejść obojętnie. „Matka, Syn, Bóg” to projekt, który dotyka spraw ważnych, ale potraktowanych z dystansem charakterystycznym dla Waglewskich.
       Pracując przy nowym projekcje rodzina Waglewskich rozłożyła siły po równo: słowa w większości napisał Fisz, warstwą muzyczną zajął się Wojciech Waglewski, a produkcją albumu Emade.
      
       Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie...zespołowo ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowych projektem, powstał zespół Waglewski, Fisz, Emade... W związku z tym Większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory... – tak o nowej płycie mówi Wojciech Waglewski.
       Okazuje się, że refleksyjność nie musi być prostą pochodną wieku, bo i ojciec, i syn mają podobny ton, co – swoją drogą – generuje arcyciekawe wrażenie międzypokoleniowego dialogu. – pisze o płycie Mirosław Pęczak w recenzji Tygodnika Polityka.
      
       Panel dyskusyjny – wstęp wolny.
       Koncert – cena biletu: 25 zł.
      
      
Patronem medialnym Festiwalu Letnie Ogrody POLITYKI jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama