UWAGA!

Czworo w Galerii El

Dziś o godz. 18 Galeria EL otwiera kolejną wystawę. Na wernisażu spotka się czterech artystów uprawiających malarstwo, akwearelę i rysunek.

Elblążanie będą mogli oglądać prace Jana Lewdorowicza, Józefa Chomnickiego, Mari Aftanas-Jujki i Zbigniewa Jujki.
     Jan Lewdorowicz od wielu lat związany jest z elbląskim środowiskiem plastycznym. Ukończył Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, dyplom uzyskał w pracowni Mieczysława Wiśniewskiego w 1973 r. Zajmuje się malarstwem, batikiem, grafiką i rysunkiem. Brał udział w wielu wystawach środowiskowych, okręgowych i ogólnopolskich (m.in. Salony Elbląskie, Biennale Plastyki Olsztyńskiej).
     Józef Chomnicki to artysta mieszkający w Pasłęku, który często uczestniczy w wystawach środowiska elbląskiego. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę komputerową.
     Specjalnością Marii Aftanas-Jujki jest Tkanina Unikatowa. Brała udział w wielu plenerach tkackich i wystawach poplenerowych, ogólnopolskich pokazach tkaniny w Łodzi, Biennale Sztuki Sakralnej w Gorzowie Wlkp., Kowarach itd.
     Zbigniew Jujka to znany twórca tysięcy rysunków satyrycznych dla czasopism i dzienników, także zagranicznych. Elblążanie znają rysunki Jujki choćby z łamów „Dziennika Bałtyckiego”. Autor jest zdobywcą kilkudziesięciu nagród na międzynarodowych konkursach, m.in. w Montrealu, Berlinie, Anconie i Tokio; wielokrotnym laureatem Złotej Szpilki. W latach 1989-1996 Jujka był prezesem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury, w roku 2000 otrzymał nagrodę Eryka, a w 2003 i 2004 – Błękitnego Melonika Charliego.
     Wystawa będzie czynna do 8 stycznia 2006 r.
     Mówi dyrektor Galerii El Zbyszek Opalewski:
BUK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama