UWAGA!

Czytać czy nie czytać - oto jest pytanie! - zobacz uliczną sondę!

Elbląg, Czytać czy nie czytać - oto jest pytanie! - zobacz uliczną sondę!

Telewizyjna sonda przeprowadzona na terenie Elbląga pokazuje, w jaki sposób postrzegana jest dziś książka. Opinie są podzielone, choć przeważa problem braku czasu. Czy jesteśmy aż tak zapracowani? Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jedną z imprez z tej okazji organizuje „Światowid”...

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiło UNESCO w 1995 roku. Doroczne święto ma promować czytelnictwo, edytorstwo i ochronę własności intelektualnej.
     Z tej okazji dziennikarze portalu eswiatowid.pl przygotowali sondę uliczną. Chcieli dowiedzieć się m.in., czy - i jak często czytamy, ale też czy bierzemy udział np. w festiwalach sztuki słowa, takich, jak odbywający się w Elblągu „... czy to jest kochanie?” lub Olsztyńskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy poezję”.
     Z wypowiedzi uczestników sondy wynika, że istnieje związany z wiekiem czytelników podział na osoby kiedyś czytające i czytające jedynie lektury. Ludzie starsi i w wieku około 30 lat potwierdzają, że książka była nieodzowną częścią ich dnia, ale dawniej, natomiast wygląda na to, że młodzież czyta jedynie lektury, choć - jak wiadomo - od każdej zasady są wyjątki.
     Powodem braku czasu na książkę jest na pewno komputer i inne nośniki treści, co również znajduje potwierdzenie w sondzie.
     Aby obejrzeć, przejdź do artykułu: http://eswiatowid.pl/?page=news&ShowOne=3208
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ja nie wyobrażam sobie życia bez książki, uwielbiam czytać, choć mam mało czasu na to, ale w ciągu roku staram się przeczytać chociażby 2 książki. Nie wyobrażam sobie również kiedy e-booki zastąpią papierowe książki, ja książek elektronicznych napewno czytać nie będę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  karolka25(2009-04-24)
 • Jak można nie czytać, kto nie spróbuje, ten nie wie co to jest. Polecam wszystkim zastanawiającym się, zaryzykujcie. Warto!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  komiko(2009-04-24)
Reklama