UWAGA!

Dagestan - górska wieża Babel

 
Elbląg, Dagestan - górska wieża Babel
fot. nadesłana

Biblioteka Elbląska zaprasza we wtorek, 19 stycznia o godz. 17 na spotkanie z Beatą, Konradem i Mikołajem Tulej, którzy zabiorą nas w podróż po Dagestanie. Spotkanie odbędzie się w cyklu: Słoneczny Zakątek Dobrych Spotkań w Filii nr 6 przy ul. Słonecznej 29.

Beata, Konrad i Mikołaj od lat podróżują autostopem. Uprawiają wspinaczkę. Mikołaj jest najmłodszym alpinistą na świecie na gruzińskim szczycie Tikanadze (3436 m n.p.m.). Prowadzą stronę internetową, a także pracują nad wydaniem książki o Kaukazie, gdzie - jak mówią - czują się jak w domu.
       "Dagestan to 36 autochtonicznych narodowości; tygiel kulturowy. Każdy z żyjących tam ludów, specjalizuje się w innym rzemiośle: jedni wyplatają dywany, inni tworzą srebrną biżuterię, a jeszcze inni szyją burki. Dagestan to rubieże potężnej Rosji i według obiegowej opinii to także zagłębie kaukaskich terrorystów. "Krainę gór" odwiedziliśmy trzykrotnie i w sumie spędziliśmy tam trzy miesiące podróżując autostopem i pieszo przez większość wysokogórskich rejonów. W aułach byliśmy porywani przez: Awarów, Dargijczyków, Lezginów, Laków, Tabasaranów, Agułów, Andyjczyków. Wielokrotnie stawaliśmy się ofiarami dagestańskiego "terroryzmu” oraz z bliska poznaliśmy "górską wieżę Babel."
       Więcej informacji:
       Filia nr 6 Biblioteki Elbląskiej
       ul. Słoneczna 29
       tel. 55 6256080, 55 6256081.
      
Dominik Żyłowski, Biblioteka Elbląska im. C. Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama