UWAGA!

Dancing to dobra forma zbliżenia ludzi

Elbląg, Dancing to dobra forma zbliżenia ludzi

"W moim przekonaniu dancing powinien istnieć - to dobra forma zbliżenia ludzi i nie powinno to wyglądać tak, że ktoś odpala z keyboarda automatycznego perkusistę, a druga idiotka wije się przy mikrofonie. Dancing to powinien być żywy zespół, dla żywych ludzi, żeby mogli uprawiać żywy taniec" - mówi Maciej Maleńczuk - jedna z gwiazd VII Letnich Ogrodów Polityki. Podczas tegorocznej edycji festiwalu artysta przedstawi swój nowy koncertowy projekt Psychodancing 2.

Maciej Maleńczuk - współcześnie, osoba medialna, juror Idola, ulubieniec publiczności. Po raz pierwszy stał się sławny z powodu swego pobytu w więzieniu. Pierwszym medium, gdzie można było o nim przeczytać były mury polskich miast, na których sprayem pisano hasło "Uwolnić Maleńczuka". Tak ówczesna opozycja protestowała przeciwko skazaniu Maćka na dwa lata więzienia za odmowę służby w wojsku. Na szczęście poniekąd bezskutecznie, gdyż przez półtora roku odsiadki Maleńczuk nauczył się grać na gitarze, a jako "nadworny bard" otrzymał status "nietykalnego" od grypsujących kolegów spod celi. Kolejne lata spędził grając swe piosenki oraz ulubione bluesy na ulicach polskich miast - do tej pory nazywa ten okres najlepszą szkołą życia estradowego. Pewnego dnia natknął się na niego założyciel Pudelsów - Pudel i zaproponował mu współpracę. I tak się zaczęło.
       Pudelsi zaczynają nagrywać płyty, wkrótce Maciek zakłada swój "autorski" zespół Homo Twist.  W 1999 roku Maciej Maleńczuk odchodzi od Pudelsów i rozwiązuje Homo Twist. W 2004 roku jest w czołówce polskich wokalistów solo i z Pudelsami, reaktywuje też Homo Twist.  12 czerwca 2009 zdobył nagrodę im. Karola Musioła w konkursie Premiery na 46. KFPP w Opolu. Artysta wraz z zespołem zaśpiewał piosenkę Niewiele Ci mogę dać (na próżno wypłakujesz oczy).
      
       Program VII Letnich Ogrodów POLITYKI
       Środa, 9 czerwca

       Inauguracja Letnich Ogrodów POLITYKI w Elblągu
       godz. 20 - Koncerty: EMPE3 (Mateusz, Marcin i Marek Pospieszalscy) i Maciej Maleńczuk z Psychodancing 2
      
       Czwartek, 10 czerwca
       godz. 20 -  Koncerty: Jafia Namuel i Izrael
      
       Piątek, 11 czerwca
       godz. 20 - Koncerty: Dick4Dick i Muniek Staszczyk
      
       Sobota, 12 czerwca
       godz. 20 - Koncerty: Andy i L.U.C., czyli Łukasz Rostkowski, laureat Paszportu POLITYKI 2009
      
       Szczegóły dotyczące paneli dyskusyjnych i wystaw podamy wkrótce.
       Organizatorzy: Biblioteka Elbląska im. C. Norwida i Tygodnik POLITYKA
      
       Karnety i bilety na VII Ogrody Polityki dostępne są na wszystkich placówkach Biblioteki Elbląskiej. Karnet: 40 zł, bilet: 20 zł.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • I tak do roku 2011 !. A tam w Programie Ogrodów same nowości : Maleńczuk, Pośpieszalscy, Pęczak, rodzina Waglewskich - i tak dalej. .. Rok 2012 - Ogrody Polityki w Elblągu i kogo widzimy - tu sama młodzież : Nosowska, Staszczyk, Pęczak, Maleńczuk, Pośpieszalscy i absolutna nowość - Rodzina Waglewskich z Warszawy.
 • Dzieki Maleńczukowi odżyły stare polskie przeboje. tylko czemu tej muzyki nie ma w ponoc polskich rozglosniach radiowych, tam kroluje sieczka, ale zagraniczna. Dziwne, ze ludziom PiS i SLD, ktorzy kieruja tym instytucjami, jakoś to nie przeszkadza. Co innego mowimy w kampanii, co innego robimy.
 • ja wam mówię i powiadam : nie masz chłopa jak nasz Adam !!! polityka polityką ale z muzyką w radio to już jest lekka przeginka. Gdzie są pytam się : Strachy na Lachy, Maleńczuk, Kasia Nosowska itp. Co oni grają jakieś Lejdi Zgagi i inne gówna kto tego chce ?? Ano niestety wiele młodych duszyczek. .. .. :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tangopodkrango(2010-05-11)
 • Program jak najbardziej na miejscu, chociaż jedna impreza w Elblągu trzyma poziom. Tak trzymać!!!!!
Reklama