UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dialog przez wiersze

W piątek 26 października o godz. 17.30 w dużej sali kina Światowid zaprezentowana zostanie etiuda poetycka „Dokąd” w wykonaniu Samodzielnej Grupy Autorskiej. Występ ten jest częścią Międzynarodowych Spotkań Artystycznych.

Etiuda poetycka, którą zaprezentuje duet Mariola Platte i Ireneusz Betlewicz, to zdarzenie, które dzieje się w czasie nieokreślonym. Jest to dialog dwojga ludzi o odmiennej percepcji świata uchwycony w momencie boleśnie odczuwanej samotności.
     Rozmowa skomponowana jest z wierszy wykonawców, ich prywatnej korespondencji. Padające ze sceny słowa ilustrowane są dodatkowo slajdami prac plastycznych oraz zdjęć. Oprawę występu stanowi muzyka i efekty dźwiękowe.
     Samodzielna Grupa Autorska to grupa pochodząca z Ostródy. W jej skład wchodzi poetka i autorka spektakli Mariola Platte i chorujący na postępujący zanik mięśni Ireneusz Betlewicz.
     - Odtwórcy etiudy to osoby niezwykle ciekawe i warte uwagi – mówi Teresa Miłoszewska, pomysłodawczyni Międzynarodowych Spotkań Artystycznych (26-28 października).
     Mariola Platte to urodzona w Gdyni absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, kierunku upowszechnianie kultury ze specjalizacją filmoznawstwo. Od 1981 mieszka w Gietrzwałdzie i od tego momentu jej praca zawodowa i twórczość związana jest z regionem Warmii i Mazur. Ciekawostką jest, że w miejscu gdzie mieszka prowadzi gospodarstwo agroturystyczne, w którym proponuje gościom, poza urokami i kulturą naszego regionu, próbkę własnej twórczości poetyckiej.
     Ireneusz Betlewicz urodził się w Gdyni, obecnie mieszka w Ostródzie. Poza twórczością poetycką jest także artystą – plastykiem. Ze swoimi wystawami dwukrotnie gościł w centrum kultury Światowid. Na jednej z nich prezentowane były prace tylko jego autorstwa, na drugiej natomiast obejrzeć mogliśmy prace także artystów ze Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami, do którego Betlewicz należy od 1992 roku.
     Twórczością plastyczną zajmuje się od lat osiemdziesiątych, studiuje różne techniki. W miarę postępującej choroby rezygnuje z rzeźby, tkaniny, niektórych technik olejnych. Skupia się na rysunku piórkiem. Pod koniec lat osiemdziesiątych musiał
     zrezygnować z malowania i rysowania rękami, obecnie tworzy trzymając narzędzia malarskie ustami.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama