UWAGA!

Dialogi gimnazjalistów

Dziś o godz. 16 elbląscy gimnazjaliści spotkają się na Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Sztuka dialogu”. Przegląd organizuje już po raz szósty Młodzieżowy Dom Kultury.

„Sztuka dialogu” skierowana jest do elbląskich uczniów gimnazjum. Każda szkoła może wytypować dwie pary, które zaprezentują wybrany przez siebie fragment dialogu z literatury polskiej lub obcej.
     - Liczba zgłoszeń na konkurs z roku na rok, niestety, maleje - mówi Grażyna Kacprzak z MDK. - Dotyczy to także innych konkursów, które skierowane są do gimnazjalistów.
     Pomimo to organizatorzy twierdzą, że warto kontynuować „Sztukę dialogu”. - Jest to wspaniała zabawa, która może dostarczyć wielu refleksji nad trudną sztuką dialogu oraz pomaga uczyć się słuchać, rozmawiając z drugim człowiekiem - przekonuje Nina Dziwniel-Stępka, dyrektor MDK.
     W tym roku usłyszymy pięć dialogów z gimnazjów nr 2, 8 i 9. Będą to między innymi fragmenty „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza, „Zemsty” Aleksandra Fredry oraz „Wywiad z Antropos” Wisławy Szymborskiej.
     Wstęp wolny.
     
KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama