UWAGA!

DKK dla dzieci: Iqbal

2010-04-22
Aktualizowany 2010-04-23 08:41
Elbląg, DKK dla dzieci: Iqbal

Biblioteka Elbląska im. C. Norwida zaprasza 23 kwietnia o godz. 13 do Działu Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Przedmiotem rozmowy będzie powieść Francesco D'Adamo Iqbal.

Książka D'Adamo to prawdziwa historia dwunastoletniego chłopca z Pakistanu - Iqbala Masiha, który na całym świecie stał się symbolem walki przeciwko wyzyskiwaniu dzieci w niewolniczej pracy. Wychowany w bardzo ubogiej rodzinie chłopskiej, został oddany przez swojego ojca do niewolniczej pracy w zamian za 16 dolarów niezbędnych ojcu do spłacenia ciążącego na nim długu za leczenie śmiertelnie chorego drugiego syna. Iqbal pracował - tak jak miliony dzieci w najuboższych krajach świata - od świtu do nocy w nieludzkich warunkach w fabryce dywanów, przykuty łańcuchami do swojego krosna. Mając zaledwie 11 lat, znalazł siłę, by się zbuntować. Uciekł z fabryki, uzyskał schronienie i pomoc w siedzibie Frontu Wyzwolenia Pracujących Dzieci, doprowadził do aresztowania „swojego właściciela” i innych członków mafii dywanowej w Pakistanie. W ten sposób przyczynił się do uwolnienia setek innych małych niewolników.
       Wzruszająca historia o niezłomnej walce o odzyskanie wolności, o walce z własnym strachem. Porusza mało znany w Polsce, a bardzo szeroko omawiany na świecie, temat masowego wykorzystywania dzieci w niewolniczej pracy, dzieci pozbawionych normalnego życia i miłości. Książka sześciokrotnie nagradzana poruszyła tysiące czytelników na całym świecie.
      
       Więcej informacji:
       Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej
       tel. 0-55-611-31-69
       mail: dzieci@bibliotekaelblaska.pl
      
Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama