UWAGA!

Dla każdego coś ...

Elbląg, Jedną ze styczniowych propozycji Światowida jest film dokumentalny o Romanie Polańskim
Jedną ze styczniowych propozycji Światowida jest film dokumentalny o Romanie Polańskim

Film dokumentalny o Polańskim, najbardziej dochodowy film niezależny w historii kina - horror „Paranormal Activity” oraz najnowszy film Janusza Morgensterna „Mniejsze zło" - to styczniowe propozycje kina Światowid.

Od 2 do 14 stycznia w elbląskim kinie Światowid zobaczyć będzie można trzy interesujące filmy: „Polański. Ścigany i pożądany", „Paranormal Activity" oraz „Mniejsze zło". Pierwszy z filmów to pełnometrażowy dokument, opowieść o kulisach skandalu, który w 1977 roku na zawsze zmienił życie polskiego reżysera Romana Polańskiego. Janusz Wróblewski pisze o nim w Polityce: „Klasa filmu Zenovich polega na stworzeniu fascynującego widowiska, które jest zarazem rzetelnym opisem budzącej tak skrajne emocje sprawy."
       Z kolei Robert Ziębiński w Newsweeku poleca horror, o którym pisze: „Prosty pomysł (...) i dobry, powolny montaż złożyły się na jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat." To wyreżyserowany przez debiutanta Orena Peli obraz, który opowiada o zmaganiu się pewnej młodej pary z demoniczną obecnością w ich domu.
       - Jest też propozycja dla kochających polskie kino - mówi Katarzyna Milnicka z kina Światowid. - Film „Mniejsze zło" to kino zabawne, inteligentne, delikatnie ironiczne, no i świetnie zagrane, szczególnie przez Janusza Gajosa i Annę Romanowską.
      
Justyna Kozłowska - Dyrla (Światowid)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama