UWAGA!

Dla pasjonatów teatru

W piątek 12 września o godz. 18 na Scenie na Piętrze rozpoczną się warsztaty teatralne w ramach projektu „...kreujemy kreatorów”. W planach współpraca z Teatrem Snów z Gdańska, Ewą Ignaczak ze Stajni Pegaza, z Alicją Białecką i Markiem Ruczko z Olsztyna. Jeszcze są wolne miejsca.

Przypomnijmy, co czeka uczestników projektu „... kreujemy rzeczywistość” realizowanego przez centrum kultury Światowid: praca z aktorami i reżyserami, tworzenie happeningu i spektaklu, wyjazd na warsztaty teatralne do Zakopanego, wyjazdy do teatrów w Trójmieście i Olsztynie.
     - Do udziału zapraszamy wszystkich studentów, ale także ludzi, którzy już studia Skończyli – mówi Edyta Machu, koordynator projektu. - Zapraszam prawdziwych pasjonatów teatralnych, bo będzie to okazja do zdobycia ciekawych doświadczeń i czas twórczej pracy pod okiem ludzi, którzy wiedzą, jak „robić dobry teatr".
     Co w planach?
     - Na początek warsztaty prowadzone przez profesjonalistów i specjalistów, znawców z danej dziedziny: aktorskie, praca nad plastyką ruchu, warsztaty z głosem, reżyserskie, warsztaty z animatorami kultury, zajęcia z psychologiem, zajęcia ze scenografii – zapowiada Edyta Machu. = W programie mamy również wyjazd na warsztaty do Teatru im. Witkacego w Zakopanem.
     - Ale to nie wszystko – dodaje - w projekcie uwzględniliśmy wyjazdy do teatrów do Olsztyna i Trójmiasta. Podczas działań uczestnicy stworzą spektakl uliczny, ale będą również pracować nad spektaklem na scenie.
     - Chcemy też, żeby studenci, którzy podczas projektu poprzez działanie doświadczą teatru, mogli sami inicjować i animować dzieci i młodzież – podkreśla Edyta Machul. - Na zakończenie projektu poprowadzą więc własne warsztaty dla dzieci.
     Pierwsze warsztaty odbędą się w piątek 12 września o godzinie 18. Miejsce spotkania Scena Na Piętrze. Liczba miejsc jest ograniczona - tylko 15 osób - są już ostatnie wolne miejsca. Trzeba przygotować wygodny, luźny strój.
     Szczegółowych informacji udziela Edyta Machul, e- mail: edyta.machul@gmail.com, tel.: 055 611-20-89 lub 055 611-20-50.
     Projekt „Kreując kreatorów - kreujemy rzeczywistość" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama