UWAGA!

Dni Jakubowe w Tolkmicku

 Elbląg, Dni Jakubowe w Tolkmicku
(fot. Mikołaj Sobczak)

Za nami Dni Jakubowe Tolkmicka. Jak co roku tolkmiczanie oraz mieszkańcy innych miejscowości mogli spędzić czas wolny przy muzyce lokalnych zespołów oraz skorzystać z różnorodnych atrakcji festynu. Zobacz zdjęcia.

Przy placu Wolności swoje utwory zaprezentowały zespoły zarówno z gminy Tolkmicko jak i z innych miejscowości – Godkowa i Fromborka. Festyn rozpoczął występ zespołu ludowego „Tolkmiczanki”. Swoją muzykę zagrały też zespoły „Coolturalni”, „Juniorzy” z Godkowa oraz „Sasanki” z Suchacza. Na scenie pojawiła się również tolkmicka kapela „Wesoła ferajna” oraz zespół „MEGI”.

Wieczorem uczestnicy mogli się zabawić na dyskotece prowadzonej przez DJ Viveka. Podczas festynu miał miejsce także kiermasz książek oraz warsztaty pn „Wioska ginących zawodów”, na których uczestnicy mieli okazję zapoznać się z dawnymi, ginącymi już rzemiosłami, a także wziąć udział w warsztatach rzeźbiarskich.

Na festynie można było skosztować też tradycyjnej zupy rybnej przygotowanej przez Smażalnię „Ryneczek” oraz nabyć tolkmickie miody. Dla młodszych uczestników zorganizowane zostały również warsztaty tworzenia figur z balonów.

Na targowisku miejskim powstało miasteczko służb mundurowych: policja, straż pożarna, wojsko, był również stanowiska Nadleśnictwa Elbląg i Parku Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej. Uczestnicy festynu mieli też możliwość honorowo oddać krew w przybyłym z Olsztyna mobilnym punkcie poboru krwi.

Podczas Dni Jakubowych odbyły się też uroczyste nabożeństwa ku czci św. Jakuba Apostoła. Dwudniowy festyn zakończył się mszą w intencji kierowców i poświęceniem pojazdów.

Mateusz Podwalny

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama