UWAGA!

Dni Kultury Rosyjskiej

W miniony weekend obchodziliśmy w Elblągu Dni Kultury Rosyjskiej. W Światowidzie otwarto wystawę malarstwa rosyjskiego, w Teatrze im A. Sewruka wystąpili rosyjscy muzycy i aktorzy.

W Światowidzie można oglądać wystawę „Metamorfoza czasu”. Składają się na nią malarstwo i grafika Markiza Gogorjana, Nikołaja Dżugana, Tatiany Łoszkariewoj, Nadieżdy Matwjewoj, Ewgenija Pjeczerskogo, Borysa Bułhakowa oraz Lwa Szerstjanogo. Prace zostały udostępnione przez Kaliningradzkie Muzeum.
     W piątek w Teatrze im. A. Sewruka wystąpiła Orkiestra Symfoniczna z Kaliningradu, muzycy grali przede wszystkim utwory Piotra Czajkowskiego. Natomiast w sobotę aktorzy Teatru z Tylży przedstawili „Pannę Julię” Augusta Strindberga - w języku rosyjskim.
     Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Rząd Obwodu Kaliningradzkiego, Ministerstwo Kultury Obwodu Kaliningradzkiego, Urząd ds. Kontaktów Międzynarodowych Obwodu Kaliningradzkiego, Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid oraz Teatr im. A. Sewruka.
     

 

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama