UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dobro – podaj dalej!

 
Dobro – podaj dalej!

Dobro – podaj dalej! Być jak Jan Paweł II to wspólna nazwa przedsięwzięć, które zaplanowało Centrum Spotkań Europejskich Światowid z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Pierwsze działania rozpoczynają się już w marcu, a ostatnie wydarzenia zaplanowane są na czerwiec.

Konkursy plastyczne i recytatorskie, wystawy, projekcje filmowe, rajd rowerowy i koncert – to propozycje Światowida na obchody kanonizacji Jana Pawła II.
       Jeszcze tylko do końca marca można przesyłać prace na pierwszy z ogłoszonych konkursów. To konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ośrodków szkolno-wychowawczych z województwa warmińsko-mazurskiego. Dopuszczalne techniki to: malarstwo, grafika, collage, rysunek. Szczegóły dostępne są tutaj.
       - Chcemy, aby nie tylko czasy pontyfikatu, lecz całe życie Jana Pawła II, jego usposobienie czy poczucie humoru było inspiracją dla pokolenia młodych – wyjaśniają organizatorzy. - Dlatego zadaniem osób biorących udział w konkursie jest stworzenie pracy, która ma pokazać przykłady, jak można podążać za słowami Jana Pawła II, czyniąc dobre uczynki, kiedy ma się kilka lub kilkanaście lat.
       Kolejny konkurs, na który już można przesyłać zgłoszenia to konkurs recytatorski. Konkurs jest skierowany do uczniów klas V i VI szkół podstawowych oraz uczniów szkół gimnazjalnych. Jego celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży wartości moralnych oraz uwrażliwianie młodych ludzi na twórczość Jana Pawła II. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 4 kwietnia. Szczegóły dostępne są tutaj.
       W kwietniu w Światowidzie będzie można zobaczyć pokonkursową wystawę, odbędzie się wieczór poetycki, podczas którego recytowane będą wiersze papieża, pokazany zostanie film dokumentalny o Janie Pawle II – „Jan Paweł II. Szukałem was”. W dniach kanonizacji odbędzie się również Rajd rowerowy, którego start i meta planowane są na Placu Jagiellończyka. Długość trasy to 21 km, a czas trwania przejazdu - około 2 godzin. Nie zabraknie również wrażeń muzycznych. 28 kwietnia odbędzie się koncert zespołu Góralska Hora. W maju elblążanie będą mogli podziwiać wystawę 3D „Śladami Jana Pawła II”. Z kolei w czerwcu podkreślać będziemy elbląskie akcenty związane z papieżem polakiem – będzie to wystawa fotograficzna „Elblążanie Papieżowi”, a także pokaz filmu z pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i jego wizyta w Elblągu w ramach cyklu „Elbląg na dużym ekranie”.
       Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na koncert zespołu Góralska Hora oraz na pokaz filmu „Jan Paweł II. Szukałem was” będą obowiązywały wejściówki.
      
       Program obchodów kanonizacji:
       Kwiecień - wystawa pokonkursowa „Dobro – podaj dalej! Być jak JP II”
       10 kwietnia godz. 18.00, Galeria Nobilis - Wieczór poetycki – recytacja wierszy Jana Pawła II
       26 kwietnia godz. 11.00, Plac Kazimierza Jagiellończyka - Rajd rowerowy
       150 pierwszych osób dostanie okolicznościowe koszulki. Zbiórka Plac K. Jagiellończyka 10.30
       26 kwietnia godz. 12.00, duża sala kinowa - Projekcja filmu o Janie Pawle II – dokument 90-minutowy „Jan Paweł II. Szukałem was”.
       Na film obowiązują wejściówki do odbioru w Kasie CSE Światowid od 1.04
       28 kwietnia godz. 18.00, duża sala kina - Koncert zespołu Góralska Hora „Góralskie nuty z Pielgrzymek Ojca Św. Bł. Jana Pawła II do Polski.
       Na koncert obowiązują wejściówki do odbioru w kasie CSE Światowid od 1.04
       13 – 25 maja, Galeria Nobilis - Wystawa 3D „Śladami Jana Pawła II”
       2 czerwca godz. 18.00, duża sala kinowa - Projekcja filmu z wizyty papieża w Elblągu w ramach cyklu „Elbląg na dużym ekranie”
       Czerwiec - Fotograficzna wystawa pt. „Elblążanie Papieżowi”
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...