UWAGA!

Dostępna po godz. 16

Elbląg, Dostępna po godz. 16

Taki napis pojawi się od 1 października, na drzwiach działającej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” Pracowni Digitalizacji, która we wtorki i czwartki będzie dostępna również po godz. 16.

We wtorki i czwartki Pracownia Digitalizacji czynna będzie w godzinach 8-12 i 14 -18.
       Do odwiedzenia jej „Światowid” zaprasza wszystkich, którzy posiadają w swoich archiwach cenne zdjęcia, bądź nagrania, ukazujące kulturę naszego miasta oraz regionu i chcą się nimi podzielić.
      
       - Tu możecie Państwo je zdigitalizować jednocześnie udostępniając szerokiemu gronu. Do tej pory udało się stworzyć cyfrową kopię prawie 9 tys. zasobów, z których większość to archiwalny zapis działalności naszego domu kultury - mówi Teresa Romanowska, która zajmuje się digitalizowaniem materiałów.
      
       Obecnie trwają prace nad cyfrową archiwizacją sportowego dorobku pani Heleny Pilejczyk, olimpijskiej medalistki, wielokrotnej mistrzyni Polski i honorowej obywatelki naszego miasta. Oprócz zdjęć z prywatnego archiwum, znajdą się tam również wycinki prasowe od 1953 roku oraz zdjęcia zdobytych przez Helenę Pilejczyk medali, pucharów oraz innych sportowych trofeów.
      
       Każdego dnia ich przybywa, warto więc zajrzeć na stronę www.eswiatowid.pl/digitalizacja/ i wspomnieć minione wydarzenia, lata.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama