UWAGA!

Drzeworyty w Nobilisie

Elbląg, Autor prac prezentowanych w Nobilisie - Wojciech Sęczawa
Autor prac prezentowanych w Nobilisie - Wojciech Sęczawa (fot. PS)

Wczoraj (2 września) w Galerii Nobilis, mieszczącej się w centrum kultury Światowid, otwarta została wystawa rzeźby i grafiki wykonanej techniką drzeworytu autorstwa Wojciecha Sęczawy.

Wojciech Sęczawa jest adiunktem II stopnia w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz kierownikiem Pracowni Podstaw Projektowania na Wydziale Rzeźby. Prezentuje swoje prace w prestiżowych galeriach w kraju m.in.: w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Elblągu, Warszawie, ale także zagranicą m.in.; w Niemczech, Holandii, Belgii, Szwecji, Francji, Norwegii i USA.
     Wojciech Sęczawa jest także twórcą statuetki „Yacha”, która wręczana jest podczas Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film w Gdańsku.
     Na wystawie eksponowany jest cykl drzeworytów z ostatnich dwóch lat twórczości autora oraz trzy portrety geometryczne. Przewodnim tematem prac jest portret.
     - Lubię przedstawiać ludzi, ponieważ cały czas się z nimi spotykam. To daje mi siłę do ciągłego działania - mówi Wojciech Sęczawa. - Przedstawione postacie to jest jakieś fizyczne wyobrażenie. Prace oczywiście podlegają pewnej syntezie to powoduje, że można tylko pewną analogią przypisać je do postaci - dodaje autor wystawy.
     Wystawa będzie czynna do 25 września.
     

 

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama