UWAGA!

Dwie wystawy w Galerii

2007-03-30
Aktualizowany 2007-04-02 18:51
Elbląg, Dwie wystawy w Galerii
(fot. Paweł Serocki)

W Centrum Sztuki Galerii EL można oglądać dwie wystawy indywidualne: Ireneusza Walczaka „Budowanie tożsamości” i Ireneusza Betlewicza „Chwila obecności”.

Ireneusz Walczak urodził się w 1961 r. w Świdnicy. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. Obecnie jest adiunktem katowickiej ASP, gdzie prowadzi pracownię malarstwa. Charakterystycznym motywem jego prac jest postać ludzka widziana od tyłu, często jedynie jej fragment. W języku plastycznym artysty od początku odnaleźć można echa ekspresjonizmu, powojennego malarstwa amerykańskiego czy Francisa Bacona. Walczak posługuje się takimi środkami wyrazu, jak zdecydowane, „czyste”, skontrastowane kolory, mocna, wyraźna linia rysunku oraz zróżnicowana faktura.
     Ireneusz Betlewicz urodził się w 1954 r. w Ostródzie. Od dzieciństwa choruje na postępujący zanik mięśni. Od lat 80. prezentuje swoją twórczość plastyczną oraz poetycką. Należy do Międzynarodowego Związku Artystów Malujących Ustami i Stopami (AMUN) oraz do Stowarzyszenia Autorów Polskich. Jest laureatem konkursów literackich i plastycznych organizowanych przez Fundację Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie.
     Z artystami: Ireneuszem Walczakiem i Ireneuszem Betlewiczem rozmawiała Marta Hajkowicz:
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama