UWAGA!

Dzieci pokażą, co im w sercu gra

 Elbląg, Dzieci pokażą, co im w sercu gra

16 i 17 maja w elbląskim teatrze odbędzie się 49. edycja Dziecięcego Festiwalu Kultury Ukraińskiej, którego gościem specjalnym będzie Tarnopolski Akademicki Teatr Dramatyczny im. Tarasa Szewczenki z Ukrainy.

Jak co roku, pierwszego dnia imprezy odbędzie się prezentacja zespołów dziecięcych, podczas której najmłodsi będą śpiewać, grać na instrumentach, tańczyć, recytować i przedstawiać krótkie formy teatralne. Całość rozpocznie się o godz. 10. Na zakończenie dnia o 17.30, goście z Tarnopola– przedstawią bajkę muzyczną pt.” Kaczątko Puszek i Kogut Zadziora”.
       Drugiego dnia o godz.10.30 odbędzie się koncert galowy 49. Dziecięcego Festiwalu Kultury Ukraińskiej. W ubiegłym roku przed publicznością wystąpiło 350 uczestników. Natomiast w tym roku jest to już 400 dzieci i młodzieży.
       Festiwal jest imprezą o wieloletniej tradycji, cieszący się ogromną popularnością w środowisku ukraińskim. Jego uczestnikami są dzieci uczące się języka ukraińskiego w punktach nauczania w szkołach podstawowych i gimnazjach województwa warmińsko-mazurskiego oraz zespoły dziecięce działające przy Związku Ukraińców w Polsce lub innych organizacjach mniejszości ukraińskiej w całym kraju. Odgrywa on dużą rolę w procesie wychowania dzieci, integracji oraz poznawania tradycji i języka swoich ojców. Jest również doskonałą okazją do zaprezentowania przez dzieci szerszej publiczności swoich umiejętności i wiedzy zdobytej na lekcjach języka ukraińskiego.
       Organizatorem festiwalu jest Związek Ukraińców w Polsce - Zarząd Oddziału w Elblągu oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
       Patronat Honorowy nad Festiwalem sprawuje Poseł na Sejm RP Miron Sycz.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama