UWAGA!

Edith Piaf i Marlena Ditrich

Elbląg, Beata Olga Kowalska jako Marlena Ditrich.
Beata Olga Kowalska jako Marlena Ditrich.

W Teatrze Dramatycznym trwają ostatnie przygotowania do wystawienia premierowego spektaklu Ewy Pataki pt. „Edith i Marlene”. Premiera w niedzielę 4 czerwca o godz. 19.

W spektaklu wyreżyserowanym przez Andrzeja Ozgę wystąpią gościnnie Beata Paluch ze Starego Teatru w Krakowie i Beata Olga Kowalska z teatru w Gdyni. Do roli Edith Piaf przygotowuje się także elbląska aktorka Jolanta Tadla. Na scenie zobaczymy też Teresę Suchodolską-Wojciechowską, Lesława Ostaszkiewicza, Tomasza Czajkę, Krzysztofa Bartoszewicza, Mariusza Michalskiego, Marcina Tomasika i Nelly Sozańską-Przyboś.
     - Tekst węgierskiej autorki Ewy Pataki to udramatyzowane biografie obu gwiazd, w których nitka dialogowa stanowi podstawę konstrukcji opowieści i porządkuje fakty - mówi Tomasz Walczak. - Tak naprawdę jest to historia życia Edith, w którym Marlene odegrała wyjątkową rolę, równoważąc depresję i szaleństwo utalentowanej Francuzki opanowaniem, szczerym przywiązaniem i umiejętnością szukania nadziei. Dramaturgia utworu zbudowana jest na kontraście ich osobowości. Z jednej strony Marlena - uosobienie wyrafinowanej kobiecości tamtych czasów i żywiołowa,
     niekryjąca swych proletariackich korzeni, niezbyt urodziwa i dramatycznie poszukująca miłości Edith.
     Spektakl „Edith i Marlene” w Teatrze Dramatycznym będzie można zobaczyć w dniach 6-11 czerwca o godz. 19. Rezerwacja biletów w kasie teatru lub pod numerem telefonu 055 641 97 00 w. 392.
     
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama