UWAGA!

Elbląg i okolice na obrazach Brygidy Gawron

 
Elbląg, Elbląg i okolice na obrazach Brygidy Gawron

W piątek, 4 listopada o godz. 18 w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada odbędzie się wernisaż wystawy malarskiej pt. „Poza szlakiem” Brygidy Gawron – Szwajcarki od 16 lat mieszkającej w Polsce, przewodniczki PTTK po naszym regionie, dla której Elbląg i okolice są również inspiracją malarską. Wstęp wolny.

Brygida Gawron – Szwajcarka od 16 lat mieszkająca w Polsce. Jest przewodnikiem turystycznym PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej po województwie warmińsko-mazurskim. Ukończyła Zürcher Hochschule der Künste. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła już w dzieciństwie. Prace artystki gościły na kilku wystawach, m.in. w Filii nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej. Brygida Gawron wspierała także elbląskie schronisko dla zwierząt, przekazując obrazy na aukcje.
      
       Autorka wystawy o sobie:
       Na swoich obrazach umieszczam głównie okolice Elbląga: pejzaże, zabytki, życie regionu. Od prawie dziesięciu lat jestem przewodnikiem turystycznym PTTK, dzięki czemu wciąż na nowo odkrywam nasz region. Zawsze koncentruję się na jednym temacie, a kiedy uznam, że jest już wyczerpany, to szukam kolejnego. Teraz skupiłam się na malowaniu kolei, która jest moją olbrzymią pasją. Jest to temat bardzo inspirujący, można by powiedzieć – niewyczerpany.
       Moją ulubioną techniką malarską jest akwarela, malarstwo olejne, maluje też grafiki (ołówkiem i piórkiem). Malarstwo traktuję jako swoje hobby, a nie jako pracę. Zaprezentowane obrazy i grafiki w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej to efekt ostatnich dwóch lat mojej twórczości.
      
       Więcej informacji:
       Filia nr 5
       ul. Rodziny Nalazków 20 (budynek Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1)
       tel. (55) 625 60 95/96
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama