UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg na dużym ekranie już od października

Elbląg, Elbląg na dużym ekranie już od października
(fot. nadesłana)

Bez biletów i bez budżetów – to główne cechy tradycyjnych już spotkań kinowych „Elbląg na dużym ekranie”. Tegoroczny sezon, którego inauguracja nastąpi w środę, 12 października, zapowiada się równie ciekawie, jak poprzednie. Nowością będzie właśnie to, że seanse odbywać będą się w środy – jeśli kalendarz pozwoli, to w pierwsze środy miesiąca.

12 października wyświetlone zostaną filmy o Fromborku. Tym sprzed wojny i zaraz po wojnie - zniszczonym, zapomnianym i zaniedbanym. Będą też kroniki i reportaże z Operacji 1001 Frombork. Kolejne kinowe spotkania nawiążą do jubileuszu 50-lecia stadionu Olimpii, który przypada w listopadzie, oraz do 50-lecia Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego i 40-lecia samodzielnej sceny teatralnej w Elblągu. W marcu przypomniana zostanie postać i twórczość Stefana Muli – elbląskiego filmowca i kronikarza, dzięki któremu tak naprawdę powstał ten projekt. W marcu 2017 roku minie dziesięć lat od śmierci pana Stefana.
       Co jeszcze w tym roku zobaczą widzowie, którzy w pierwsze środy miesiąca przyjdą do Kina Światowid? – Będzie seans o obecności i działalności wojska w naszym mieście, seans poświęcony katedrze św. Mikołaja i jej smukłej wieży, seans o pochodach i paradach na ulicach Elbląga – i tych przed wojną i tych w czasach PRL, a nawet później oraz seans poświęcony atrakcjom turystycznym w okolicach Elbląga – opowiada Juliusz Marek, który prowadzi cykl Elbląg na dużym ekranie. - Niewątpliwym hitem może być projekcja pod tytułem „Od Komnicka do MANa”, poświęcona historii motoryzacji w Elblągu.
       W tym sezonie seanse odbywać będą się o godzinie 18 w pierwsze środy miesiąca, wyjątkiem są październik, listopad oraz maj, kiedy będzie to druga środa w miesiącu.
       Organizatorami cyklu są Centrum Spotkań Europejskich Światowid i Telewizja Truso.tv Wstęp na seanse jest bezpłatny, ale należy pamiętać, że ilość miejsc w kinie Światowid jest ograniczona.
      
       Kalendarz spotkań sezonu 2016/17:
       12.10 - Operacja na Fromborku
       9.11 - Pół wieku na stadionie Olimpii
       7.12 - Elbląg bardzo kulturalny
       4.01 - Na baczność i spocznij - wojsko w Elblągu
       1.02 - Od Komnicka do MAN-a - samochody w Elblągu
       1.03  - Stefan Mula - kronikarz Elbląga
       5.04 - Z katedralnej wieży – widoki na Elbląg
       10.05 - Na ulicach Elbinga i Elbląga - pochody i parady
       7.06 - Wyprawy pod Elbląg – tam też jest pięknie
      
Patronat medialny nad cyklem objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama