UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg otwarty dla artystów

 
Elbląg, Elbląg otwarty dla artystów
(fot. WS)

Marzyliśmy sobie, że znakomici artyści z całej Polski przyjadą do nas, że poznają i polubią nasze miasto i przedstawią je jakoś inaczej – opowiada Krystyna Olechnowicz, właścicielka Galerii Zum i członkini Klastra Biznesu Kultury Biz Art. Zobacz zdjęcia z wernisażu.

Udało się. Nasze miasto odwiedziło ośmioro artystów, do których dołączyło pięcioro elbląskich. Brali oni udział w tygodniowym plenerze, przyglądając się miastu i uwieczniając jego uroki na płótnie. W Ratuszu Staromiejskim odbył się wernisaż, na którym można było obejrzeć efekty prac uczestników pleneru.
       – Uważam, że był to bardzo piękny i bardzo pracowity tydzień zarówno dla organizatorów, jak i dla artystów – mówi Krystyna Olechnowicz. – Sami artyści zaskoczyli mnie swoją pracowitością, pomysłowością i wspaniałą atmosferą, jaką stworzyli.
       Plener pn. „Elbląg 2013” był pierwszym organizowanym przez klaster i trzeba mieć nadzieję, że nie ostatnim w naszym mieście. – Elbląg jest bardzo inspirujący – mówi jedna z uczestniczek pleneru Ewa Bogucka-Pudlis. – Myślę, że może powstać bardzo wiele plenerów i nawet, będąc tu cyklicznie, na każdym z nich można robić coś zupełnie innego i bardzo ciekawego.
       Rita Stashulionok, malarka z Gdańska zainspirowała się elbląską starówką. – U mnie głównym motywem jest ścieżka kościelna. Uważam, że jest najbardziej charakterystyczna, rzuca się w oczy, przyciąga i jest piękna o każdej porze dnia – mówi artystka. – Z chęcią przyjechałabym tutaj ponownie.
       – Mam nadzieję, że dzięki tym pracom elblążanie spojrzą na swoje miasto trochę inaczej, oczyma kogoś, kto widzi Elbląg po raz pierwszy – podkreśla Krystyna Olechnowicz.
      
      
Patronem medialnym pleneru malarskiego jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.

      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama