UWAGA!

Elbląska Liga Tańca – najlepsi z najlepszych

 Elbląg, Elbląska Liga Tańca – najlepsi z najlepszych
fot. nadesłana

W marcu 2019 roku Stowarzyszenie Jantar, z myślą o najmłodszych, utworzyło Elbląską Ligę Tańca, która miała na celu upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci. W projekcie wzięły udział trzy szkoły podstawowe: SP nr 1, SP nr 6, SP nr 19. Efekt tych działań będzie można zobaczyć, już 8 grudnia na hali MOS przy ul. Kościuszki, gdzie odbędzie się turniej Tańca Sportowego.

Wykwalifikowana i doświadczona kadra instruktorska, działająca w Elbląskim Klubie Tańca „Jantar”, poprowadziła bezpłatne zajęcia dla uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. W projekcie wzięło udział łącznie 86 dzieci. Zajęcia odbywały się cyklicznie, co tydzień i zostały wpisane w plany lekcji poszczególnych klas. Projekt cieszył się dużą frekwencją. Po wakacyjnej przerwie, już jako drugoklasiści, wrócili oni do rozpoczętego systemu zajęć, które zakładało że podsumowaniem rocznego cyklu nauki będzie start w grudniowym turnieju.

8 grudnia 2019 uczestnicy Elbląskiej Ligii Tańca zaprezentują nabyte umiejętności rodzicom i bliskim podczas zorganizowanych dla nich wewnętrznych zawodów sportowych, które odbędą się na hali MOS przy ul. Kościuszki w Elblągu. Wyłoni on najlepszych tancerzy Elbląskiej Ligi Tańca.

Zapraszamy wszystkich do kibicowania.

Elbląska Liga Tańca realizowana była w ramach zadania „Kierunek taniec” – dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Elbląg.

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama