UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląska Orkiestra Kameralna i Jan Stanienda

2008-09-03
Aktualizowany 2008-09-04 14:11

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert inaugurujący sezon artystyczny 2008/2009. Odbędzie się on 4 września (czwartek) o godz. 19.30 w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Publiczności zaprezentuje się światowej sławy maestro Jan Stanienda w roli dyrygenta i skrzypka.

Drugim solistą będzie Paweł Kukliński, który na co dzień pełni rolę koncertmistrza Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.
     W programie koncertu usłyszymy:
     - G. F. Telemann - Suita orkiestrowa „Don Kichot”
     - J. S. Bach - Koncert d-moll na dwoje skrzypiec
     - A. Vivaldi - Koncert d-moll na dwoje skrzypiec
     - D. Szostakowicz - Kwartet smyczkowy op.110.
     
     Jan Stanienda to legendarny polski koncertmistrz, wybitny kameralista, błyskotliwy wirtuoz. Był członkiem Polskiej Orkiestry Kameralnej Jerzego Maksymiuka, po roku współpracy został jej koncertmistrzem i solistą. W 1976 r. został wyróżniony na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. N. Paganiniego w Genui.
     Grał z wieloma znakomitymi muzykami, takimi jak Sir Yehudi Menuhin, Maurice Andre, Michala Petri, Wanda Wiłkomirska, Krzysztof Jakowicz, Janosz Starker, Barbara Hendricks, Moris Bourge, Lidia Grzanka-Urbaniak, Krzysztof Jabłoński, Andriej Gridczuk, Grzegorz Nowak, Tadeusz Wojciechowski, Guy Touvrone.
     Jako solista i dyrygent występował we wszystkich krajach europejskich oraz na wszystkich kontynentach, koncertował w takich salach, jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Filharmonia Berlińska, Concertgebouw w Amsterdamie, Auditorio Nacional de Musica w Madrycie, Barbican Center i Royal Albert Hall w Londynie, Santa Cecilia w Watykanie i w wielu innych. Był koncertmistrzem orkiestry Sinfonia Varsovia, a w latach 1993-1995 jako dyrektor artystyczny prowadził orkiestrę Leopoldinum. Oprócz koncertów z Sinfonią Varsovią i Polską Orkiestrą Kameralną, koncertował i prowadził wiele zespołów kameralnych i symfonicznych, krajowych i zagranicznych. Jako Premier violon solo prowadził Orchestre de Chambre National de Toulouse. Z orkiestrą tą wystąpił 1 stycznia 1992 r. na Koncercie na rzecz Pokoju w Dubrowniku z udziałem Barbary Hendricks. W 1998 r. wystąpił w USA w Atlancie w Spive Hall na koncercie galowym z okazji przystąpienia Polski do NATO.
     
     Bilety w cenie 10 i 15 zł są do nabycia w Szkole Muzycznej w godzinach 7.30-18.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama