UWAGA!

Elbląski dom w średniowieczu

Elbląg, Elbląski dom w średniowieczu
(fot. Andrzej Gołębiewski)

Po wakacyjnej przerwie Kawiarenka Historyczna Clio wznawia spotkania. W środę 1 października o godzinie 17.30 jej gościem będzie archeolog Andrzej Gołębiewski.

Andrzej Gołębiewski związany jest z pracami archeologicznymi na terenie Starego Miasta w Elblągu od ponad dwudziestu lat. Od kilku lat prowadzi własną pracownię archeologiczną „Archedea”, która m.in. w sezonie 2007 i 2008 prowadziła badania przy ul. Rybackiej i Studziennej. Uczestnicy spotkania będą mieli okazji zapoznać się z najświeższymi wiadomościami na nurtujący wielu elblążan temat: co nowego na Starym Mieście.
     Zasadnicza część wykładu będzie dotyczyła zagadnień związanych z rozwojem formy typowego domu elbląskiego oraz rzeczywistych warunków zamieszkiwania w średniowiecznym Elblągu. Jeśli weźmie się pod uwagę długoletnie doświadczenie zawodowe Andrzeja Gołębiewskiego, jego specjalistyczne publikacje, znajomość tematyki elbląskiej to, trzeba przyznać, że najbliższa Kawiarenka zapowiada się niezwykle intrygująco.
     Spotkanie odbędzie się w środę 1 października o godzinie 17.30 w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu, Bulwar Zygmunta Augusta 11 (budynek Gimnazjum). Jego organizatorami są Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Elbląg i Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu.
     Wstęp wolny.
     
     Na spotkanie zaprasza Ewa Trocka z Muzeum Archeologiczno-Historycznego:
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama