UWAGA!

Elbląski Festiwal Muzyki Dawnej Pogezania w MDK

 Elbląg, Ilustracja do tekstu, pixabay.com
Ilustracja do tekstu, pixabay.com

W dniach 22-23 października w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się Elbląski Festiwal Muzyki Dawnej Pogezania. W czasie wydarzenia na uczestników czeka szereg koncertów, a także wykład i pokaz instrumentów średniowiecznych.

Wszystkie koncerty i spotkania odbędą się w MDK przy ul. Bema 37. Co przygotowano dla melomanów i pasjonatów historii? Poniżej zamieszczamy szczegółowy program wydarzenia.

 

22 października

19 – zespół Skuti Ensemble

 

23 października

15 – wykład i pokaz instrumentów średniowiecznych Przemysława Piejdaka

16 – koncerty zespołów: Sorelle z Pałacu Młodzieży w Gdańsku; Lunaris z MDK w Lęborku; Pomezania z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji; IL Vento Musicale z MDK w Elblągu; Pogezania z MDK w Elblągu; Truso z MDK w Elblągu

19 – zespół Rocal Fuza

 

- Muzyką dawną nazywamy potocznie okres europejskiej muzyki, który obejmuje czasy średniowiecza, renesansu i baroku - czytamy na kopalnia.pl w artykule poświęconym Festiwalowi Misteria Paschalia, związanemu właśnie z muzyką dawną. Termin "muzyka dawna" ma jednak odnosić się zwłaszcza do samej koncepcji muzyki i sposobu jej interpretowania. - Muzyka renesansowa, średniowieczna i barokowa tworzą niezwykłą aurę, dlatego nie może dziwić, że również obecnie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama