UWAGA!

Elbląskie Lato Kulturalne

Elbląg, Na zdjęciu elbląski zespół Asteria
Na zdjęciu elbląski zespół Asteria (fot. nadesłane).

Festyn historyczny, koncert zespołu Bracia oraz Festyn z okazji Święta Policji to imprezy, które odbędą się w najbliższym czasie w ramach Elbląskiego Lata Kulturalnego.

W najbliższą sobotę 11 lipca o godz. 13 rozpocznie się druga edycja Festynu historycznego pn. „Spotkania z przeszłością. Dawne gry i zabawy”. Podczas tegorocznej imprezy Elblążanie będą mieli możliwość zapoznania się z rozmaitymi grami planszowymi z dawnych epok. Festyn urozmaicą konkurencje zręcznościowe i sprawnościowe.
       Z kolei 19 lipca w godz. 15.00-20.30 odbędzie się na Starym Mieście (ul. Studzienna) Festyn z okazji Święta Policji. W programie znajdą się m.in.: konkursy przygotowane przez funkcjonariuszy KMP Elbląg, pokazy sprzętu ruchu drogowego, ratownictwa wodnego zorganizowanego przez ratowników WOPR, pokazy psów służbowych, sprzętu i elementów uzbrojenia (kamizelki, ochraniacze itp.), prezentacja środków techniki kryminalistycznej i zabezpieczania śladów linii papilarnych oraz turniej strzelecki z broni pneumatycznej. Święto Policji uatrakcyjni demonstracja bezzałogowego śmigłowca MD4-200, a także przejazdy konne prowadzone przez Fundację „Końskie zdrowie”. Podczas festynu odbędą się również koncerty, podczas których wystąpią: zespół Lont i Asteria. Gwiazdą wieczoru będzie występ Zespołu Bracia. Koncerty rozpoczną się o godz. 16.15. Wstęp bezpłatny. Organizatorem festynu jest Prezydent Miasta Elbląga.
       Zespół Bracia gra od ośmiu lat. Pierwszy sukces zdobył na opolskich debiutach - w 2002 r. za piosenkę „Nie jestem inny". Zespół otrzymał wówczas główną nagrodę, a Bracia po raz pierwszy wystąpili przed kilkumilionową publicznością. Kolejnym sukcesem zespołu było zdobycie piątego miejsca w polskiej preselekcji finału Eurowizji (2003 r.).
       W 2005 roku wydali płytę długogrającą p.t. „Fobrock". Na debiutanckim albumie znalazł się wyłącznie autorski materiał - 12 piosenek charakteryzujących się rockowym brzmieniem.
       W styczniu 2007 Bracia nawiązali współpracę z amerykańskimi producentami Keithem Brownem i Mattem Noble. Efekt wspólnej sesji nagraniowej to kilka piosenek - jedna z nich pt. „Jeszcze raz" zgarnęła wszystkie możliwe nagrody na ubiegłorocznym Top-Trendy w Sopocie, a na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zajęła drugie miejsce.
       Zespół tworzą doświadczeni, reprezentujący krajową czołówkę rocka muzycy. Ich umiejętności w połączeniu z pasją, dają produkt, jakiego na scenie muzycznej w Polsce nie było od lat. Dlatego muzyka Braci spotyka się z gorącym przyjęciem zarówno publiczności jak i krytyków muzycznych.
       Skład zespołu: Piotr Cugowski – wokal, Wojtek Cugowski - gitara, wokal, Tomek Gołąb - gitara basowa, Krzysiek Patocki – bębny.
       Zespół Lont powstał w 2000 roku w Malborku. W obecnym składzie funkcjonuje od lipca 2007. Do najważniejszych osiągnięć zespołu można zaliczyć wygraną na eliminacjach oraz finałach festiwali Fama 2008 i Brok&Roll 2008 oraz II nagrodę na festiwalu muzyki akustycznej Akustyczeń 2009 w Szczecinie. 30 kwietnia 2009 roku - nakładem wytwórni Quality Music - ukazała się pierwsza oficjalna, a więc debiutancka płyta zespołu pt. „Support".
       Skład zespołu: Łukasz Godlewski - śpiew, sampler, Błażej Kucman – gitara, programowanie, śpiew, Jarosław Chojnacki – bas, Roman Chojnacki – perkusja.
       Zespół Asteria powstał w 2007r w Elblągu. Przypadkowe spotkanie zaowocowało stworzeniem własnej grupy. Asteria swoim brzemieniem nawiązuje do klasycznego rocka z przełomu lat 80/90. Swoją energiczną muzyką wyrażają szeroki zakres emocji. Zespół pracuje nad własnym materiałem grając również rockowe klasyki we własnych aranżacjach.
       Skład zespołu: Radosław Czapiewski (wokal, gitara II), Jarosław Sosonowski (bas), Arkadiusz Nadachewicz (perkusja), Jakub Kolberg (gitara prowadząca).
      
       Organizatorzy Elbląskiego Lata Kulturalnego: Urząd Miejski w Elblągu, wraz z samorządowymi instytucjami kultury m.in. Muzeum Archeologiczno-Historycznym, Centrum Sztuki Galeria EL oraz Komendą Miejską Policji.
      
       Imprezy pod patronatem medialnym Elbląskiej Gazety Internetowej www.portEl.pl.
      
       Sponsorzy główni: ALSTOM Power Sp. z o.o., Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu, ENERGA - OPERATOR SA, Klima-Therm - lider w dziedzinie klimatyzacji.
      
       Sponsorzy: Telefonia DIALOG, Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Nordea Bank Polska S.A., Gołębiewski Autoryzowany Salon i Serwis Forda, Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Kredyt Bank Oddział w Elblągu, Biuro Architektoniczne PROJECT-SYSTEM Piotr Pałdyna.
      
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama