UWAGA!

Elbląskie Nagrody Kulturalne

31 maja upływa termin składania wniosków do Elbląskich Nagród Kulturalnych, które stworzono w 2009 roku w ramach Mecenatu Prezydenta Elbląga. Elbląskie Nagrody Kulturalne umożliwiają osobom w różnym wieku i na różnym poziomie twórczości rozwój swoich artystycznych zainteresowań.

Pierwszą z nagród jest Stypendium Artystyczne Miasta Elbląg, dzięki któremu młodzi elblążanie mogą finansować swój rozwój artystyczny. Stypendium Artystyczne pomaga promować i wspierać finansowo laureatów konkursów, festiwali, przeglądów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, uczniów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych, którzy zamieszkują lub działają na terenie Elbląga, a nie ukończyli 30 lat. Drugą nagrodą jest Nagroda Artystyczna Prezydenta Elbląga, mająca na celu umożliwienie młodym artystom do 35 roku życia, którzy mają już za sobą debiut, realizacji ich twórczych zamierzeń i dalszego rozwoju. Nagrody Artystyczne są formą wyróżnienia osób, które mimo młodego wieku poszczycić się mogą sukcesami i osiągnięciami w dziedzinie kultury. Nagroda „Wydarzenie Roku” jest wyrazem uznania wysiłku i kreatywności elbląskich animatorów kultury i przyznaje się ją twórcom, autorom, organizatorom najlepszego wydarzenia ubiegłego roku. Nagroda „Kreator Kultury” wręczana jest osobom, które poprzez swoją działalność kształtują rzeczywistość elbląskiej kultury, przyczyniają się do utrzymania Elbląga na mapie kulturalnej kraju oraz tworzą niepowtarzalne i najwyższej jakości projekty artystyczne.
       Więcej informacji, w tym wnioski i regulaminy dotyczące Elbląskich Nagród Kulturalnych, można otrzymać w Wydziale Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu (przy ul. Czerwonego Krzyża 2) lub z następujących stron internetowych:
       http://www.umelblag.pl/urzad_m/wydzialy/wkult.htm,
       http://www.umelblag.pl/umelblag/informacje,elblaski_mecenat,147.html.
      
oprac. MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama