UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elec-Tri-City przed przerwą

2012-06-04
Aktualizowany 2012-06-06 11:17
 
Elbląg, Elec-Tri-City przed przerwą

Przed przerwą wakacyjną klub Mjazzga zaprasza na dwa koncerty wieńczące sezon 2011/2012. W środę (6 czerwca) o godz. 20.15 na scenie zaprezentuje się nowa formacja grająca nowoczesny jazz Elec-Tri-City, w skład której wchodzi między innymi pochodzący z Elbląga wybitny wibrafonista Dominik Bukowski.

Zespół, założony w połowie 2011 roku z inicjatywy Janusza Mackiewicza, tworzą muzycy, którzy przyjaźnią się od wielu lat i współpracują ze sobą w różnych formacjach. Ich doświadczenia, wyniesione z obcowania z akustycznymi instrumentami, nabierają w tym projekcie nowej wartości. Połączenie jazzowych melodii i harmonii, oraz rytmów wywodzących się z lat 70. z elektro-przestrzeniami, wyzwalanymi za pomocą współczesnych instrumentów elektronicznych, stało się niewyczerpanym źródłem nowych inspiracji, nowej energii. Zestawienie współczesnej technologii z tradycją muzyki jazzowej przyczyniło się do powstania kompozycji silnie nacechowanych emocjami i utrzymanych w klimatach od surf rocka po nu-jazz.
       Na koncertach zespół prezentuje materiał, który ukaże się wkrótce na nowej płycie zatytułowanej „Elec-Tri-City”.
       Członkami zespołu są:
       Marcin Wądołowski – gitara
       Dominik Bukowski – xylosynth
       Janusz Mackiewicz – gitara basowa
       Grzegorz Sycz – perkusja
      
       Każdy z muzyków ma na swoim koncie nie mały dorobek artystyczny.
       Janusz „Macek” Mackiewicz - jeden z najlepszych kontrabasistów i gitarzystów basowych w Polsce, od lat stanowi trzon trójmiejskich sekcji rytmicznych. Autor internetowych warsztatów basowych "My-szkoła" i publikacji specjalistycznych o tematyce muzycznej. Współtwórca "Szkoły na bas" Janusza Popławskiego. Na stałe współpracuje z Przemkiem Dyakowskim i zespołem „Take It Easy” oraz Special Jazz Sextet. Współpracował z takimi artystami jak: Piotr Baron, Wojciech Karolak, Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jarek Śmietana, Leszek Możdżer, Eric Allen, Ian Gillan(Deep Purple). Występował na wielu znanych festiwalach jazzowych takich jak: Sopot Molo Jazz Festiwal, Jazz Nad Odrą, Świdnik Jazz Festiwal, Gdynia Summer Jazz Days, Komeda Jazz Festiwal, Złota Tarka. W roku 2003 nagrał pierwszą autorską płytę z kolędami „W Dzień Bożego Narodzenia”. W styczniu 2008 roku ukazała się jego druga autorska płyta „Frogsville”. W 2009 roku wydał kolejną autorską płytę „Układ Scalony”. W styczniu 2009 roku wspólnie z czołowymi trójmiejskimi muzykami jazzowymi zakłada Stowarzyszenie Muzyków Jazzowych, którego zostaje prezesem.
      
       Dominik Bukowski
       Wibrafonista jazzowy, kompozytor, absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zdobywca indywidualnego wyróżnienia na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni (1999) oraz zwycięzca konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej 2002. Od 2003r. zajmuje II miejsce w kategorii wibrafon roku w ankiecie Jazz Forum. Nagrał ponad 20 płyt.
       Współpracował i nagrywał z takimi muzykami jak: Tim Hagans, Brian Melvin, Ulf Adaker, Raivo Tafenau, Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Zbigniew Namysłowski, Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Krzysztof Popek, Krystyna Stańko, Jacek Kochan, Leszek Kułakowski, Janusz Strobel, Wojciech Staroniewicz, Przemek Dyakowski i inni. Koncertował w takich krajach jak Szwecja, Izrael, Norwegia, Rosja, Finlandia, Łotwa, Estonia i Rumunia, Mołdawia i Niemcy. Jego płyta Projektor znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika Jazz Forum, zaś ostatnia Vice Versa została nominowana do nagrody Fryderyki 2010.
      
       Marcin Wądołowski
       Gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zdobywca I nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie im. K. Sosińskiego Estrada Gitarowych Talentów; tytułu Największej Nadziei XI Międzynarodowego Festiwalu Gdańskie Spotkania Gitarzystów w 2001 roku; laureat XI Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowo-Bluesowych w Gdyni 2008 r. Współpracował z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej, m.in. Leszkiem Możdżerem, Wojciechem Staroniewiczem, Przemysławem Dyjakowskim, Januszem Mackiewiczem, Piotrem Manią a także zespołem Czerwone Gitary w charakterze muzyka sesyjnego i kompozytora na płytach "Jeszcze gra muzyka" oraz "OK". Na co dzień członek swojego autorskiego projektu jazzowego Marcin Wądołowski Quartet oraz zespołu The Moongang. W roku 2011 wydał pierwszą autorską płytę Git Majonez.
      
       Grzegorz Sycz
       Muzyk, kompozytor, pedagog, aranżer. Grę na perkusji rozpoczął w wieku lat 4. Absolwent Folkwang Hochschule Essen BRD. Najlepiej czuje się w stylistyce jazz-funk, fusion i modern jazz. Współpracował m.in. z muzykami takimi jak: Ian Gillan (Deep Purple), Angus Tomas Bangus, Franz Hauzinger, Hans-Peter Salentin, Gilda Razzani, John Goodman, Leszek Możdżer, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Leszek Żądło, Jarosław Śmietana, Paweł i Krzysztof Ścierańscy oraz z grupą SBB: Józefem Skrzekiem, Apostolisem Anthimosem. Obecnie koncertuje z: Gosia Szmuda Band (Jazz Dla Dzieci), Special Jazz Sextet, John C.Marshall, Gregory Gaynair.
      
       Bilety na koncert w cenie 10 zł (przedsprzedaż) i 15 zł (w dniu koncertu).
      
       W sobotę natomiast spotkanie z alternatywnym łódzkim zespołem Washing Machine.
      
       Rezerwacje biletów mjazzga@mjazzga.pl. Info o imprezach: www.mjazzga.pl i www.facebook.com/klubmjazzga
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama