UWAGA!

Elektroniczne dźwięki w Światowidzie

2008-09-18
Aktualizowany 2008-09-19 22:27
Elbląg, Elektroniczne pejzaże...
Elektroniczne pejzaże...

Centrum kultury Światowid zaprasza w sobotę 20 września o godz. 19 na koncert pn. „Elektroniczne Pejzaże Muzyczne". Jest to festiwal elektronicznej muzyki, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest olsztyński muzyk i grafik prasowy Andrzej Mierzyński.

„Elektroniczne Pejzaże Muzyczne” goszczą twórców z całego kraju. 9 sierpnia 2008 roku odbyły się już po raz czwarty. Dotąd obok Andrzeja Mierzyńskiego, kierownika artystycznego tych spotkań- grali muzycy z Krakowa, Gdańska, Poznania, Grudziądza, Lublina, Warszawy, w tym roku także Piotr Krupski z Elbląga. Koncerty odbywają się z udziałem Teatru „Zmysł" z Ostródy, którym
     kieruje Monika Kazimierczyk. W wybranych utworach wokalnie dołącza Elżbieta Mierzyńska. Występom towarzyszą pokazy slajdów przygotowanych przez olsztyńskich fotografików - Jacka Kowalskiego i Wiesława Głownia.
     - „Elektroniczne Pejzaże Muzyczne” to okazja do poznania nowych brzmień, nieznanych w otoczeniu świata codzienności. Jest to muzyka dla wyjątkowych słuchaczy w oprawie wizualizacji fotograficznej i ruchu scenicznego - mówi Andrzej Mierzyński, pomysłodawca festiwalu. - Pragniemy tegoroczny koncert „Elektronicznych Pejzaży Muzycznych” powtórzyć w Elblągu, aby sprawdzić się w innym miejscu - dodaje Andrzej Mierzyński.
     
     Artyści występujący w koncercie:
     Andrzej Mierzyński (pomysłodawca Pejzaży) gra od 10 roku życia. Z racji wykonywanego zawodu (grafik prasowy) na wiele lat odszedł od grania, by powrócić do niego wraz z pasją poszukiwania nowych brzmień elektronicznych. Wydał trzy płyty. W tym roku planuje wydać kolejne trzy krążki.
     Piotr Krupski komponuje od 1994 roku. Na jednej ze swoich płyt, zatytułowanej „Elbing 1904", nawiązał do historii miasta Elbląga. W elektroniczne brzmienia wprowadził autentyczne dźwięki z życia miasta.
     Adam Bownik z Lublina jest doktorem nauk biologicznych i pracuje na jednej z lubelskich uczelni w katedrze fizjologii i toksykologii. Muzyka jest dla niego relaksem. Bardzo rzadko koncertuje, ale nagrywa dużo płyt.
     Elżbieta Mierzyńska, wieloletnia dziennikarka prasowa. Obecnie współpracownik radia WAMA i pracownik Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Promocji Urzędu Marszałkowskiego. Po blisko trzyletnich treningach emisji głosu u sopranistki Jolanty Sołowiej, wróciła do dawnej pasji śpiewania. Udziela głosu w kompozycjach Andrzeja Mierzyńskiego.
     Monika Kazimierczyk, scenarzysta, reżyser, twórca Teatru Zmysł. Pracuje z młodzieżą, która potrzebuje teatru i sceny dla uwidocznienia swoich emocji. Ma na koncie wiele nagród i wyróżnień na festiwalach teatralnych w całej Polsce. Ostatnie sukcesy przyniósł 2007 rok, kiedy to otrzymała najważniejsze nagrody na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Niesfornych „Galimatias", w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych "Bakcyl", Brodnickiej Uczcie Teatralnej "BUT", Płośnickim Lecie Teatralnym.
     Jacek Kowalski fotografuje od wielu lat, ma doświadczenie w fotografii prasowej i artystycznej. Jest autorem wystaw indywidualnych. Niedawno ukazał się jego album o pięknie przyrody Warmii i Mazur.
     Wiesław Głownia fotografią zajmuje się od niedawna. Najbardziej lubi fotografować przyrodę i portrety ludzi.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama